Polscy przedsiębiorcy, w większości są ludźmi bardzo zapracowanymi. Nie mają czasu na wizyty w bankach czy urzędach. Na szczęście duża część urzędów obsługuje już interesantów zdalnie, natomiast banki oferują konto firmowe przez Internet.

konto firmowe przez internet
Konto firmowe przez Internet

Praca przedsiębiorcy nie jest łatwa. Musi jednocześnie zajmować się wieloma sprawami. Zamówienia, dostawy, faktury, wszystko na jego głowie. Dlatego warto czasem trochę odpuścić, i przekazać innym część swoich obowiązków.

Jest jednak jedna rzecz, którą warto mieć zawsze pod kontrolą. To finanse firmy. W biznesie wszystko zaczyna się od pieniędzy, i kończy się na pieniądzach. Należy zatem odpowiednio o nie zadbać.

Jak otworzyć konto firmowe przez Internet

Zakładanie konta firmowego online, niewiele różni się od otwierania rachunku osobistego. Cała procedura rozpoczyna się od wypełnienia odpowiedniego wniosku na stronie internetowej wybranego banku. Następuje weryfikacja danych pod względem ich zgodności z dokumentami rejestracyjnymi firmy.

W zależności od formy prawnej przedsiębiorstwa będą to wpis do ewidencji lub wpis do sądu rejestrowego spółek. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne, banki wymagają przedstawienia również dokumentów tożsamości przedsiębiorcy. Potrzebny będzie również numer REGON.

Konto firmowe w aplikacji mobilnej

Konto firmowe możemy również założyć w aplikacji mobilnej. Jest to bardzo wygodna forma otwierania rachunku bankowego, popularna zwłaszcza wśród klientów indywidualnych banku.

Procedura rozpoczyna się od pobrania aplikacji banku, w którym planujemy otworzyć konto. Można również kliknąć odpowiedni link na stronie internetowej banku, który przeniesie nas do sklepu, i zainstaluje na naszym urządzeniu aplikację.

Bankom bardzo zależy na klientach biznesowych, dlatego oferują atrakcyjne bonusy dla nowych użytkowników. Niekiedy możemy liczyć na kwoty rzędu kilkuset, a nawet tysiąca złotych premii za samo założenie konta. Dodatkowo banki nagradzają swoich klientów za aktywne korzystanie z konta. Konto firmowe przez Internet to bardzo wygodny sposób korzystania z usług finansowych.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (5 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *