Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju usługi marketingowe. Agencje marketingu internetowego oferują swoim klientom różnego typu usługi. W tym artykule omówię podstawowe narzędzia marketingu internetowego.

Usługi marketingowe
Usługi marketingowe

Czym jest marketing internetowy

Na początek warto wyjaśnić pojęcie marketingu internetowego. O ile większość ludzi mniej więcej orientuje się, czym jest marketing, o tyle definicja marketingu cyfrowego nie jest powszechnie znana. Marketingiem internetowym nazywamy wykorzystanie nowoczesnych mediów lub technologii cyfrowej do osiągania celów marketingowych i biznesowych. Dokładniejsze wyjaśnienie znajdziesz na blogu Marketing Internetowy.

Usługi marketingowe, typy marketingu

Wyróżniamy dwa podstawowe typy marketingu; marketing przychodzący oraz marketing wychodzący. Pojęcia pochodzą z języka angielskiego i określają je pojęcia inbound marketing oraz outbound marketing. Podstawowa różnica między tymi dwoma rodzajami podejścia jest sposób traktowania odbiorcy.

W marketingu wychodzącym, do grupy potencjalnych odbiorców wysyła się określone „wiadomości” za pomocą jednego z kanałów komunikacji marketingowej. Natomiast marketing przychodzący skupia się bardziej na pozyskaniu uwagi i głębszego zaangażowania odbiorcy.

Outbound marketing, czyli marketing wychodzący jest traktowany jako tradycyjna forma komunikacji z potencjalnymi klientami. Do narzędzi stosowanych w tego typu marketingu zaliczymy reklamy telewizyjne czy radiowe, oraz reklama w prasie.

Inbound marketing jest uważany za nowoczesną formę marketingu. Bazuje na działaniach długoterminowych i opartych głównie o nowoczesne technologie informatyczne. Powszechnie uważa sie że inbound marketing jest o wiele bardziej skuteczny od outbound marketingu. Wynika to z faktu, że ludzie już się przyzwyczaili do powszechnej obecności reklam i nie mają one na nich już takiego wpływu jak kiedyś.

Narzędzia marketingowe

W marketingu internetowym stosuje się trzy główne kanały komunikacji: własne, płatne oraz nabyte. Do każdego z tych kanałów, używane są inne narzędzia do przekazywania treści.

Do kanałów własnych zaliczymy strony internetowe, blogi czy media społecznościowe. Kanały płatne to np. reklamy Google Ads. Natomiast kanały nabyte możemy określić pojęciem poczty pantoflowe, jednak zakres tego kanału jest znacznie szerszy.

Marketing internetowy w bankowości

Usługi marketingowe nie ominęły również sektora bankowego. Właściciele banków bardzo szybko zdali sobie sprawę, jak potężnym narzędziem może być marketing internetowy. Dlatego bardzo chętnie korzystają oni z usług profesjonalnych agencji marketingowych. Dzięki sprawnie przeprowadzanym kampaniom reklamowym, popularność nowoczesnych usług bankowych gwałtownie wzrosła.

Podstawowym produktem bankowym jest bezsprzecznie konto osobiste. Czasy, kiedy aby założyć konto bankowe, trzeba było udać się do placówki banku, bezpowrotnie minęły. Teraz otworzymy konto bankowe przez Internet.

Wszystkie operacje, które nie wymagają użycia gotówki, również wykonamy online. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Usługi marketingowe w biznesie

W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca korzysta, lub prędzej czy późnej będzie korzystał z marketingu internetowego. Jest to nieuniknione i chyba większość właścicieli firm zdaje sobie już z tego sprawę.

Mamy tutaj do wyboru właściwie tylko dwie opcje. Możemy próbować działać we własnym zakresie, lub zatrudnić wyspecjalizowaną agencję marketingową. Nie będę tutaj przesądzał, który sposób jest lepszy. Na pewno każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści.

5/5 - (4 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *