Konta internetowe stają się coraz bardziej popularne. Liczba użytkowników Internetu stale rośnie. Coraz więcej osób posługuje się również smartfonami podłączonymi do Internetu. Z tego artykułu dowiesz się jak otworzyć konto bankowe online.

Konto bankowe online

Jak otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu? Wiele banków posiada w swojej ofercie konta internetowe. Nie wszystkie jednak oferują otwarcie konta przez Internet bez kuriera. Sprawdź, w którym banku możliwe jest założenie konta całkowicie online, oraz jak przebiega cała procedura.

Jak założymy konto bankowe online

Zakładanie konta przez internet stało się ostatnio popularnym chwytem marketingowym stosowanym przez większość banków. Kiedy się jednak dokładnie temu przyjrzymy, w wielu bankach co prawda złożymy przez internet wniosek o otwarcie konta, jednak ostateczne zawarcie umowy wymaga wizyty w naszym domu kuriera wysłanego przez bank.

Spotkanie z kurierem nie dla każdego jednak jest możliwe. Przyczyn może być kilka. Wiele osób pracuje całymi dniami i po prostu nie przebywa w miejscu zamieszkania w godzinach pracy firm kurierskich. Zdarza się także zamieszkiwanie poza miejscem zamieszkania. Niezależnie od tego czy jesteśmy akurat w delegacji, czy po prostu nie zdążyliśmy się przemeldować. Adres zameldowania bywa problematyczny.

W którym banku otworzysz konto bankowe online

Na szczęście są banki, które umożliwiają założenie konta całkowicie przez Internet, bez wizyty kuriera i bez przelewu weryfikacyjnego. Formalności są załatwiane podczas rozmowy wideo z pracownikiem banku. Po wypełnieniu na stronie internetowej banku, wniosku o otwarcie kotna, wybieramy rozmowę wideo jako formę zawarcia umowy. Przeglądarka internetowa połączy nas z konsultantem banku, gdzie dokończymy cały proces.

Pracownik banku poprosi nas o potwierdzenie danych osobowych wprowadzonych we wniosku. Następnie zostaniemy poproszeniu i zaprezentowanie dowodu osobistego do kamery. Program komputerowy odczyta dane z dokumentu, oraz wykona fotografię naszej twarzy. Na koniec potwierdzimy zawarcie umowy. Odbywa się to najczęściej przez wpisanie kodu, otrzymanego w wiadomości tekstowej SMS.

Poniżej lista banków, w których otworzysz konto bankowe online bez kuriera i przelewu.

  • Bank Pekao SA – konto w aplikacji mobilnej
  • Alior Bank – wideo rozmowa
  • Santander Bank – wideo rozmowa
  • Credit Agricole – konto w aplikacji mobilnej
  • ING Bank – romowa wideo, konto w aplikacji

Zawsze aktualną listę banków znajdziesz tutaj.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (4 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *