Jest to pytanie, na które wielu z nas chciałoby znać odpowiedź. Niestety życie nie jest takie proste i nie daje prostych odpowiedzi. Dodatkowo obecna sytuacja gospodarcza nie ułatwia nam postawienia pierwszego kroku w biznesie.

Jak rozkręcić własny biznes

Ryzyko prowadzenia własnego biznesu

Prowadzenie własnego biznesu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, niezależnie od naszych umiejętności i czynników zewnętrznych. Mówiąc wprost, nie jest to pewna inwestycja, która przyniesie zyski zawsze i wszędzie.

Zarządzanie własną firmą przypomina bardziej codzienną walkę o przetrwanie niż spokojne liczenie zysków z inwestycji. Ciągła walka o popyt zwiększenie zysków to chleb powszedni każdego przedsiębiorcy. Własna działalność gospodarcza to skomplikowane przedsięwzięci i wymaga od nas sporo ciężkiej pracy.

Zazwyczaj najbardziej obawiamy się rozpoczęcia działalność, ale kiedy już się zdecydujemy, powinniśmy postawić wszystko na jedną kartę. Bez całkowitego zaangażowania nie możemy liczyć na powodzenie w biznesie.

Franczyza jako droga na skróty

Wiele osób się tym w ogóle nie interesuje i nie ma świadomości, jak działa franczyza. Uważam, że jest to dobre i logiczne rozwiązanie. Prowadzimy sklep znanej marki, czy punkt usługowy, lub jakąkolwiek inną działalność franczyzową.

Nie trzeba się martwić o zaplanowanie biznesu, ponieważ wszystko dostajemy niejako w pakiecie. Znana marka automatycznie przyciągnie klientów.. Jedyne co musimy robić to zapewnić odpowiednie miejsce i obsługę na odpowiednim poziomie.

Franczyza to dobre rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Osoby decydujące się na zawarcie umowy franczyzowej mogą spokojnie odłożyć na bok strach przed porażką. Oczywiście zawsze może się wydarzyć coś nieprzewidywalnego, ale z reguły ryzyko jest minimalne.

Prowadząc sklep franczyzowy, odpowiadamy jedynie za dystrybucję dostarczanych nam towarów. Na koniec okresu rozliczeniowego przekazujemy do franczyzobiorców część zysków i rozliczamy się za towar.

Bardzo ważny jest wybór dobrej lokalizacji i rzetelne załatwienie spraw formalnych. Odpowiedni dobór pracowników lub ekip zewnętrznych, a następnie liczenie na godziwe zyski. Franczyza to przyjemna i bezpieczna forma współpracy z dużym podmiotem, ponieważ zwykle posiada on spore doświadczenie i w razie potrzeby wspiera franczyzobiorców.

Jak uchronić się przed bankructwem

Każdy przedsiębiorca chce znać odpowiedź na to pytanie, ponieważ statystyki nie są zbyt optymistyczne. Zgodnie z badaniami, przeważająca większość nowych biznesów upada w okresie pierwszych dwóch lat działalności.

Być może część z nich uniknie ogromnych strat materialnych i wizerunkowych. Po każdej porażce trzeba się podnieść i stanąć ponownie na własnych nogach. Zawsze można też wrócić do tak zwanej normalnej pracy. W końcu praca na etacie jest mniej niebezpieczna, mniej ryzykowna i często po prostu łatwiejsza. Właśnie dlatego tak wielu z nas się na to decyduje.

Trudne początki w biznesie

Zazwyczaj po otwarciu nowego sklepu w ogóle nie będziemy osiągać zysków. To jest naturalna kolej rzeczy. Zainwestowanie kapitału na otwarcie biznesu spowoduje stratę od początku. Osoby, które nie posiadają sporego zapasu pieniędzy mogą w takiej sytuacj po prostu zrezygnować.

Z drugiej strony franczyza może nas przed tym uchronić. Zawsze można zmienić logo na bardziej renomowane i pozyskać nowych klientów. Takie działanie może nas uratować przed bankructwem, ale także przed zaprzestaniem na zawsze własnej działalności.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści.

5/5 - (2 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *