Jak zacząć

Praca przez Internet na własny rachunek – od czego zacząć

Pewnie Cię to zdziwi, ale skoro wszedłeś/weszłaś na tą stronkę, pytanie jak zacząć stało się dla Ciebie już nieaktualne. Fakt, że czytasz te słowa oznacza, że już właśnie zacząłeś/zaczęłaś.  Praca przez internet coraz bliżej 😉 A tak całkiem na poważnie to moim zdaniem należy zacząć właśnie od zdobywania wiedzy. 

Na szczęście wiele z potrzebnych umiejętności już posiadamy. Większość osób pewnie doskonale wie, co to jest strona internetowa albo gdzie znajduje się i jak wprowadzić adres strony www. Potrafimy także używać komputera i podstawowych aplikacji.

Ważne jest to, aby nie starać się nauczyć i zrozumieć wszystkiego od razu, dlatego że temat jest bardzo szeroki i w pewnym momencie może nas po prostu przytłoczyć i zniechęcić do dalszej pracy.

Na początek proponuje zapoznać się z podstawową terminologią. Właściwie to tylko trzy pojęcia których znaczenie nie powinno być dla nas obce.

Domena – to adres internetowy a dokładnie część adresu internetowego, unikalna nazwa, którą możesz na siebie zarejestrować. Przykładowo moja domena to: zarabiaj365.  Tutaj dowiesz się więcej na temat rejestracji domeny.

Serwer – specjalnie skonfigurowany komputer na stałe podłączony do sieci.

Hosting – możemy rozumieć dwojako jako powierzchnię dyskową (część dysku) udostępnioną mam na serwerze przez właściciela tego serwera, lub jako usługę udostępniania tego miejsca.

WordPress – najprościej rzecz ujmując; darmowy program do tworzenia/obsługi bloga lub strony internetowej. Bardziej konkretnie jest to CMS (content managment system), czyli narzędzie do zarządzania treścią na stronie internetowej.

Prawda, że niewiele wiedzy potrzebujesz na początek 😉

Gotowe systemy do zarabiania

Niewątpliwie w Internecie można znaleźć właściwie wszystko, znajdziemy tutaj także gotowe rozwiązania/systemy biznesowe, który poprowadzą nas niejako „za rączkę”.  Za odpowiednią opłatą dostarczana nam jest niezbędna wiedza w formie szkoleń online, wszystkie potrzebne narzędzia a nawet całkiem spora dawka motywacji do działania. Często tez na początku kursu jest dostępna darmowa cześć dzięki czemu możemy ocenić np. jakość danego kursu oraz już na początku nauczyć się nowych rzeczy. Na pewno dla początkującego „przedsiębiorcy internetowego” może się to okazać bardzo pomocne.

Plan działania

Odpowiednie planowanie a później konsekwentne wykonywanie tego planu to klucz do sukcesu. Na początku jednak musimy mieć wizję, jasny obraz tego, co chcemy osiągnąć. Jeżeli już wiemy co chcemy osiągnąć, następnym krokiem będzie postawienie sobie pytania, dlaczego tego chce. Jeśli natomiast uda nam się sprecyzować czego naprawdę chcemy oraz co nam to da, reszta będzie już prosta. Nasz plan będzie składał się z czynności, jakie musimy albo raczej chcemy wykonać, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Tak to wygląda w skrócie, ale ważne jest tutaj, aby dać sobie na wszystko czas, to musi jednak trochę potrwać. Zabawa zaczyna się, kiedy zaczynamy zarabiać pierwsze realne pieniądze. Pozwala nam to uwierzyć, że zarabianie w sieci jest możliwe i daje motywacje do dalszych działań (nawet jeśli są to na początku małe kwoty). W zakładce „na czym zarabiać” poznasz proste i sprawdzone metody zarabiania w sieci.

Życzę wytrwałości w dążeniu do sukcesu 😉

[Głosów:5    Średnia:5/5]