Jak zakładać konta osobiste online

Bardzo dobrym sposobem na otwarcie konta bankowego jest skorzystanie z aplikacji mobilnej banku. W ten sposób założymy konta osobiste w kilku popularnych bankach. Jednak nie wszystkie instytucje finansowe zdążyły się już dostosować do nowych trendów.

Większość banków oferuje klientom zakładanie konta bankowego przez Internet. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego banku, oraz wypełnić prosty wniosek.

W zależności od banku umowę możemy podpisać w obecności wysłanego przez bank kuriera, lub za pośrednictwem elektronicznych form potwierdzania tożsamości. Mam tutaj na myśli wysłanie przelewu weryfikacyjnego na niewielką kwotę, lub rozmowę wideo z pracownikiem banku.

Konta osobiste w aplikacji mobilnej

Najszybszym sposobem na założenie konta zdalnie, jest wspomniana już wcześniej aplikacja mobilna. Wystarczy pobrać aplikację wybranego baku, zarejestrować nowego użytkownika i zweryfikować tożsamość osoby wnioskującej o konto bankowe.

Na początek fotografujesz dokument tożsamości i wysyłasz kopię do aplikacji. System bankowy rozpoznaje dane z dokumentu, i porównuje je z tymi, wprowadzonym we wniosku. Na koniec robisz zdjęcie twarzy, tzw. Selfie, i potwierdzasz zawarcie umowy o prowadzenie rachunku bankowego.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści.

5/5 - (2 votes)

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *