W czasach gwałtownego rozwoju nowoczesnych technologii, produkty bankowe przez Internet stały się normą. Nikogo już nie dziwi zakładanie konta bankowego czy korzystanie z pożyczki online. Dzięki wysokiej jakości kamerom internetowym weryfikacja naszej tożsamości odbywa się w czasie rozmowy wideo lub w aplikacji mobilnej. Sprawdź, z jakich usług bankowych możesz skorzystać przez Internet, nie wychodząc z domu.

Porównywarki produktów finansowych

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, nazywane też kontami osobistymi, są najpopularniejszym produktem, z którego możemy skorzystać przez Internet. Konto bankowe możemy nie tylko otworzyć całkowicie przez Internet, ale możemy także nim dowolnie dysponować przy pomocy domowego komputera czy ostatnio również smartfona.

Za sprawą dużej konkurencji, jaka panuje na rynku usług finansowych, większość banków oferuje prowadzenie rachunku bankowego bezpłatnie. Często jednak nie jest to zupełnie bezwarunkowo darmowe konto. Banki rezygnują z pobierania miesięcznych opłat za konto pod pewnymi warunkami.  

Jest to najczęściej minimalny miesięczny wpływ na konto, lub utrzymywanie odpowiedniego salda. Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto skorzystać z porównywarki kont osobistych, która na podstawie naszych kryteriów, wybierze dla nas najkorzystniejszy wariant.

Konto firmowe przez Internet

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, również mogą korzystać z dobrodziejstwa bankowości internetowej. Podobnie jak w przypadku klientów indywidualnych, klienci biznesowi mogą zarówno otwierać konta bankowe przez Internet, jak i dowolnie z nich korzystać bez opuszczania własnego biura.

Konto firmowe przez Internet
Produkty bankowe przez Internet

Konto osobiste i firmowe

Banki doskonale zdają sobie sprawę, że firmy obracają dużymi kwotami, Dlatego pozyskanie dużego klienta biznesowego jest dla banku na wagę złota.  Oczywiście naprawdę duże firmy traktowane są na specjalnych zasadach, przez co mogą liczyć na korzystniejsze warunki. 

Jednak w tym przypadku stosowane jest podejście indywidualne do każdego takiego klienta, a konkretne oferty poprzedzone są często długimi negocjacjami. 

Mniejsze firmy, oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jako nowi klienci banku mogą liczyć na atrakcyjne bonusy pieniężne. Kwoty sięgające kilkuset, a nawet czasem tysiąca złotych, mogą skutecznie motywować przedsiębiorcę do zmiany operatora rachunku bankowego. Aktualne promocje bankowe dla firm, oraz inne produkty bankowe przez Internet, znajdziesz w serwisie Ekspert-Bankowy.pl

Produkty bankowe przez Internet – szybkie pożyczki.

Właśnie na wypadek takich nagłych, nieprzewidzianych wydatków powstały pozabankowe firmy pożyczkowe. Firmy, które udzielają szybkich pożyczek, nazywanych potocznie chwilówkami, nie wymagają tak bezwzględnej zdolności kredytowej, jaką należy się wykazać w tradycyjnych bankach. W wielu przypadkach wszystkie formalności załatwimy również całkowicie przez Internet. Warunkiem tutaj będzie posiadanie konta bankowego oraz aktywnego numeru komórkowego.

Ofert na rynku jest bez liku. Firmy pożyczkowe, podobnie jak banki, walczą między sobą o nowych klientów. Pierwszą pożyczkę bardzo często możemy otrzymać zupełnie za darmo. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy musieli jej zwrócić, jednak jeśli zrobimy to w umówionym wcześniej czasie, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. 

Zwrócimy tylko pożyczoną kwotę. Dokładnie tak jak w przypadku większości pożyczek od rodziny, z tą różnicą, że unikniemy niepotrzebnych pytań. W celu wyboru najlepszej oferty tutaj również  warto skorzystać z internetowej porównywarki, która pozwoli porównać różne produkty bankowe przez Internet.

Produkty bankowe przez Internet

Zdarzają się w życiu sytuacje, że pilnie potrzebujemy gotówki, a nasze konto akurat jak na złość świeci pustkami. Mamy szczęście jeżeli bank przyznał nam linię kredytową, której jeszcze nie wykorzystaliśmy. Często jednak bywa, że jesteśmy na tzw. debecie, lub dostępny dla nas limit kredytowy nie wystarczy na zaspokojenie nagłej potrzeby finansowej. 

Naturalną reakcją będzie próba pożyczenia pieniędzy. Znajomi lub rodzina w takich sytuacjach najczęściej chętnie pomogą, jednak nie zawsze też mogą. Z drugiej strony proszenie bliskich o pomoc, często jest dla ludzi niekomfortowe, i preferują pożyczkę gdzieś z „zewnątrz”.

Planujesz zakup nieruchomości ? Skorzystaj z kredytu hipotecznego przez Internet.

Dla osób, które marzą o zakupie własnego mieszkania, banki również przygotowały oferty internetowe. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną  ofertę, sprawdźmy, jakie są pełne koszty zakupu nieruchomości. W tym celu możemy się posłużyć odpowiednim, prostym w obsłudze narzędziem, również internetowym. 

Kalkulator koszt zakupu nieruchomości dokładnie wyliczy wszystkie niezbędne opłaty, które będziemy musieli uiścić. Narzędzie uwzględnia zakup zarówno nowego mieszkania, jak i oferowanego na rynku wtórnym. 

Teraz kiedy już dokładnie wiemy, ile pieniędzy potrzebujemy na zakup lub też budowę własnego lokum, możemy przejść do przeglądania ofert bankowych. Kredyt hipoteczny to często zobowiązanie na kilkadziesiąt lat, dlatego należy postępować spokojnie i rozważnie. 

Dobrym sposobem na zapoznanie się z ofertami kilku banków, są rankingi kredytów hipotecznych. Można również skorzystać  z  odpowiedniej porównywarki ofert. W sieci znajdziemy wszystkie potrzebne nam porównywarki, oraz produkty bankowe przez Internet.

Produkty bankowe przez Internet, kalkulator oszczędności

Innym ciekawym narzędziem jest kalkulator oszczędzania. Dzięki niemu łatwo obliczysz, ile czasu potrzebujesz na zgromadzenie pożądanej kwoty. Narzędzie uwzględnia tzw. procent składany, który polega na tym, że  odsetki za dany okres oprocentowania są doliczane do zgromadzonej już sumy, co daje szybszy wzrost wartości kapitału.

Produkty bankowe przez Internet – oblicz zdolność kredytową

Prosty w obsłudze kalkulator zdolności kredytowej pozwoli Ci łatwo sprawdzić, jaką maksymalną kwotę kredytu możesz otrzymać. Zdolność kredytowa obliczana jest na podstawie dochodu netto, okresu kredytowania, oraz stałych miesięcznych wydatków. Pracownik banku, przed wydaniem ostatecznej decyzji, może również brać pod uwagę inne czynniki, takie jak nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania. Zachęcamy również do komentowania wpisów.

Oceń post

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *