Konta internetowe

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, wiele usług przeniosło się do Internetu. Banki oferują swoim klientom różnego rodzaju konta internetowe. Coraz większą popularność zdobywają konta bankowe w aplikacji mobilnej. Korzystając ze smartfona, możemy łatwo otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu.

W jaki sposób zakładać konta internetowe

Obecnie mamy do dyspozycji kilka różnych sposobów na założenie konta bankowego. Oczywiście nadal możemy udać się do placówki bankowej, gdzie z pomocą pracownika banku otworzymy rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy lub każde inne konto.

Na szczęście istnieją również łatwiejsze sposoby. Konto bankowe możemy otworzyć przez Internet, bez wychodzenia z domu. Procedura otwierania konta internetowego jest bardzo prosta. Konto bankowe założone w sieci, jest równoznaczne z kontem założonym w tradycyjny sposób.

Sposoby zawierania umowy o rachunek bankowy

Mamy do wyboru kilka sposobów na zawarcie umowy. Proces zakładania konta bankowego przez Internet rozpoczynamy od wypełnienia prostego wniosku na stronie internetowej banku. Następnie wybieramy sposób zawarcia umowy, rozmowę wideo, przelew weryfikacyjny lub wizytę kuriera.

Konto bankowe możemy również otworzyć, korzystając z aplikacji mobilnej. W tym przypadku zaczynamy od pobrania aplikacji interesującego nas banku. Następnie rejestrujemy się, podając podstawowe dane.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Wszystkie instrukcje otrzymamy za pośrednictwem aplikacji. Wykonujemy zdjęcie dowodu osobistego, a następnie prezentujemy do kamery telefonu naszą twarz. Program wykona za nas tzw. selfie.

Na koniec potwierdzamy zawarcie umowy o rachunek bankowy. W zależności od banku umowę zawrzemy przez potwierdzenie kodu przysłanego w wiadomości tekstowej, lub kliknięciu link w e-mailu.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (3 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *