Większość banków w Polsce oferuje zakładanie konta przez Internet. Konto internetowe możemy otworzyć na kilka sposobów. Jednak cała procedura rozpoczyna się zwykle od wypełnienia wniosku online lub pobrania aplikacji mobilnej konkretnego banku.

Konta przez Internet
Otwieranie konta przez Internet

Jak wybrać najlepszą ofertę

Na początek powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Do czego będzie nam potrzebne konto bankowe? Czy będzie to nasz podstawowy, jedyny rachunek bankowy, a może dodatkowy, z którego będziemy korzystać sporadycznie? Są to kwestie bardzo istotne, ponieważ może się okazać, że w ogóle nie potrzebujemy rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego, tylko zwykłe konto oszczędnościowe.

Załóżmy jednak przez chwilę, że będzie to nasze główne konto, na które pracodawca przeleje nam wynagrodzenie, i z którego będziemy w miarę regularnie korzystać. W takim wypadku najkorzystniejszą opcją będzie właśnie wspomniany już wcześniej ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jest to najpopularniejszy produkt bankowy, zatem nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem dostawcy usługi.

Może się nawet okazać, że ofert jest tak wiele, że trudno wybrać najlepszą. Dodatkowo banki nie ułatwiają nam zadania. Konta, które na pierwszy rzut oka wydają się być darmowe, w rzeczywistości będą bezpłatne tylko po spełnieniu określonych kryteriów. W tym momencie należy wrócić do naszego wcześniejszego pytania. Do czego tak naprawdę potrzebne jest nam konto? Jaka kwota będzie na nie wpływała co miesiąc? Ile wypłat z bankomatu wykonamy w miesiącu? Ile przelewów krajowych czy międzynarodowych planujemy zlecić?

Narzędzia do wyboru najlepszego konta przez Internet

Jak się zatem połapać w gąszczu ofert, warunków do spełnienia czy gwiazdek przy promocjach. Niestety, przy tak dużej liczbie banków, a co za tym idzie ogromnej liczbie dostępnych ofert, nie jest łatwo. Samodzielna analiza wszystkich opcji byłaby bardzo czasochłonna, a kto w dzisiejszych czasach może sobie na to pozwolić. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Internetowe porównywarki usług bankowych są idealnym sposobem na wybór najlepszego produktu bankowego.

Zasada działania porównywarek jest bardzo prosta. Użytkownik wprowadza kilka podstawowych kryteriów, jakie powinien spełniać produkt (np. konto osobiste), a narzędzie zajmuje się całą resztą. Porównywarki produktów bankowych mają dostęp do aktualnych ofert, wraz z wysokością opłat za poszczególne produkty. Na tej podstawie, porównywarka przedstawia nam listę ofert, optymalnie dopasowaną do naszych kryteriów.

co to jest marketing cyfrowy

Innym sposobem na wybór najlepszego konta czy innego produktu bankowego, jest korzystanie z publikowanych w Internecie rankingów. Zestawienia produktów bankowych, podobnie jak w przypadku porównywarek, tworzone są na podstawie aktualnie dostępnych na rynku ofert. Różnica pomiędzy porównywarką i rankingiem jest taka, że ranking zawiera gotową listę najlepszych ofert z danej kategorii. Kryteria, które brane są pod uwagę przy wyborze konkretnych ofert to zazwyczaj koszty utrzymania rachunku. Przy korzystaniu z porównywarki sami możemy ustalić przewidywaną wysokość wpływów na konto. Natomiast przy rankingu, brane są pod uwagę średnie poziomy.

Dlaczego warto korzystać z konta przez Internet

Do korzystania z konta przez Internet nie trzeba chyba już nikogo namawiać. Jest to doskonałe rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki internetowemu dostępowi do naszego konta, przez 24 godziny na dobę możemy monitorować stan naszego rachunku. Dodatkowo większość banków ma w swojej ofercie powiadomienia SMS o wpływie na konto czy o każdej wykonanej przez nas transakcji.

Internetowy dostęp do konta bankowego, pozwala na wykonywanie przelewów bez konieczności wizyty w placówce bankowej. Możemy również łatwo doładować telefon komórkowy lub zapłacić dowolny rachunek.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania. Zachęcamy również do komentowania wpisów.

5/5 - (5 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *