Szukając firmy, która stworzy tanią stronę internetową, często nie bierze się pod uwagę możliwości, jakie daje współpraca z freelancerem. Większość osób uważa, że korzystanie z usług osób, działających na własny rachunek, jest nie całkiem legalne. Z tego wpisu dowiesz się czym jest zarabianie jako freelancer, oraz w jakiej branży jest największe zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Współpraca z Freelancerem

Kim jest freelancer

Freelancer to osoba pracująca na własny rachunek, i w większości przypadków legalnie płacąca podatki. Większość freelancerów współpracuje z firmami na podstawie umowy o dzieło, lub innej umowy cywilno-prawnej.

Ostatnio coraz częściej freelancerzy posiadają własną działalność gospodarczą. Zatem różnica między osobom pracującą na własny rachunek a przedsiębiorcą jest bardzo umowna.

Jakie korzyści daje współpraca z freelancerem

Współpraca z tego typu osobami to bardzo kusząca alternatywa dla firm, które szukają agencji interaktywnych do wykonania strony internetowej. W przeciwności do agencji interaktywnych, czy firm IT, freelancer nie płaci za wynajem biura, nie ponosi kosztów zatrudnienia pracowników, dlatego często jest kilkukrotnie tańszy niż wyżej wymienione podmioty gospodarcze.

Dodatkowo podatek odprowadzany od umowy o dzieło to zaledwie 20%, co jest kwotą o 3% niższą od obowiązującej w Polsce stawki VAT, którą zobowiązani bylibyśmy zapłacić w przypadku zatrudnienia agencji interaktywnej. Współpraca z freelancerem oprócz niskich kosztów, ma jeszcze inne zalety, takie choćby jak brak konieczności nadzorowania wykonywanej pracy.

Jak przebiega współpraca z freelancerem

Wszystko tak naprawdę możemy załatwić przez Internet, począwszy od podpisanie umowy o dzieło, na ocenie rezultatów i zapłacie kończąc. Taka opcja jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach większość właścicieli firm nie ma czasu na konsultacje z agencją interaktywną. Najważniejszym dla nich celem jest szybka i tania strona www, lub inna usługa realizowana przez niezależnego wykonawcę.

Realizacja zadań zdalnie to niesamowita wygoda, która w przypadku wielu agencji interaktywnych jest nie do osiągnięcia. Dlatego jeśli jeszcze nie korzystasz z pomocy freelancera, poważnie rozważ taką ewentualność.

Dodatkowo zatrudniając freelancera, możemy w tej samej cenie co w przypadku firmy IT zbudować bardziej rozbudowany firmowy serwis www. Część środków, które zaoszczędzimy na budowie strony internetowej, możemy przeznaczyć na jej promocję, na przykład przez poprzez pozycjonowanie lub linki sponsorowane Google AdWords. Promocje w takiej formie może dla nas zrealizować także ten sam freelancer, ponieważ wielu z nich jest specjalistami nie tylko w płaszczyźnie stron www, ale również zagadnień SEO.

Współpraca z freelancerem na podstawie umowy o dzieło

Jak widać współpraca z freelancerem na zasadzie umowy o dzieło to bardzo atrakcyjny sposób na pozyskanie taniej strony www, która jakościowo nie będzie odstawać od witryny stworzonej przez agencję interaktywną. Podsumowując współpraca z freelancerami to oszczędność pieniędzy, a także czasu, który możemy poświęcić na prowadzenie działalności gospodarczej.

Jeśli interesuje Cię współpraca z freelancerem, i masz dodatkowe pytania, napisz w komentarzu poniżej. Gorąco zachęcamy również do udostępniania naszych wpisów w mediach społecznościowych. Jeżeli podobają Ci się treści na naszym blogu, podziel się nimi ze znajomymi.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (2 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *