Jednym ze sposobów na zarabianie online jest wypełnianie ankiet. Z tego wpisu dowiesz się jak zacząć, oraz ile można zarobić na płatnych ankietach w Internecie. Czytaj dalej, i sprawdź, jakie to proste.

Wypełnianie Ankiet

Sposoby zarabiania przez Internet

Na temat wypełniania ankiet znajdziemy w Internecie bardzo wiele sprzecznych informacji. Wynikają one głównie z niezrozumienia tego sposobu zarabiania online. Wypełnianie ankiet jest również często mylone z klikaniem w reklamy, które zresztą już dawno przeszło do historii.

Wykonywanie płatnych zadań, takich jak np. wypełnianie płatnych ankiet jest zajęciem prostym, niewymagającym szczególnych kwalifikacji. Umiejętność czytania, pisania i obsługi komputera lub smartfona na poziomie podstawowym, w zupełności wystarczą.

Czy da się jednak na tym zarobić ? Zdecydowanie tak, ale wykonując tak prostą pracę, nie należy się spodziewać horrendalnych zarobków. Chociaż wszystko zależy od indywidualnych umiejętności, tzn. tego, jak szybko poradzimy sobie ze zleconymi zadaniami. Warto tutaj pamiętać, że wydajność pracy rośnie wraz z ilością przeprowadzonych prób, dlatego nie należy się zbyt szybko poddawać.

Skąd się biorą pieniądze za wypełnianie ankiet

Zasada działania serwisów ankietowych jest bardzo prosta. Firmy wprowadzające nowy produkt lub kampanię reklamową, zlecają im przeprowadzenie badania na określonej grupie odbiorców. Serwisy ankietowe wyszukują odpowiednie do zlecenia osoby, i wysyłają zlecenia. Użytkownik odsyła wypełnioną ankietę, i otrzymuje wynagrodzenie.

Wysokość stawki za poszczególne zadania, uzależniona jest od wielu czynników. Za krótkie ankiety, wymagające niewielkiego zaangażowania otrzymasz kilkadziesiąt groszy. Natomiast za rozbudowane moduły, na które trzeba poświęcić więcej czasu, stawka będzie wyższa.

Zdarzają się również zlecenia dodatkowo płatne. Dzieje się tak wtedy, kiedy firmie zlecającej zależy np. na szybkim wykonaniu badania. W takich przypadkach można otrzymać ankiety o wyższych stawkach, jednak trzeba się spieszyć z ich wypełnieniem.

Jak zacząć wypełnianie ankiet przez Internet

Pierwszym krokiem w kierunku zarabiania na ankietach jest rejestracja w serwisach zajmujących się przeprowadzaniem badań. Warto korzystać ze sprawdzonych serwisów, gwarantujących wypłatę zarobionych pieniędzy.

Aby otrzymywać dużą liczbę propozycji, należy zarejestrować się na kilku różnych stronach. Liczba zleceń z tylko jednego serwisu może nie zapewnić zadowalających zarobków. Poniżej znajdziesz listę najbardziej znanych i popularnych paneli pośredniczących w wypełnianiu ankiet.

  • Opinie.pl – polski serwis, działający na rynku od 2009 roku.
  • Poznaj.to – renomowany panel badawczy zarządzany przez Pracownię Badań Społecznych.
  • Answeo.com – serwis zapewniający ankiety w kilku językach.
  • Swpanel.pl – serwis zrzeszający prawie 300 tysięcy panelistów.
  • Moneyo.pl – kolejny polski serwis, ze 100 tysiącami użytkowników.
  • Swiatoponi.pl – polski serwis, w którym wypłatę możesz przesłać przez PayPal.
  • Ysense.com – miedzynarodowa firma zajmująca się badaniem opinii.

Prezentowana lista zawiera tylko kilka, z ogromnej ilości dostępnych serwisów. Przed rejestracją w wybranej firmie, warto sprawdzić w Internecie opinie innych użytkowników. Przy wyborze konkretnej propozycji istotnym czynnikiem będzie również sposób wypłaty wynagrodzenia.

Niektórzy operatorzy korzystają ze specjalnych kuponów, bonów, czy nagród rzeczowych. Często dostępne są również przelewy na PayPal, lub inny wirtualny portfel. Sprawdź dokładnie warunki wypłaty, zanim poświęcisz wiele godzin na osiągnięcie progu wypłaty, który także może być relatywnie wysoki.

Dlaczego warto zarabiać na wypełnianiu ankiet

Zarabianie przez wypełnianie ankiet w Internecie raczej nie będzie stanowiło Twojego głównego źródła dochodu (chociaż nigdy nic nie wiadomo). Ilość dostępnych zleceń będzie często ograniczona, a praca przy ankietach z czasem może stać się trochę nudna.

Jest to jednak doskonałe źródło dodatkowej gotówki, z którego możesz skorzystać w razie potrzeby. W większości przypadków nie ma również potrzeby opłacania podatku od zarobionych środków, ponieważ jest on już potrącany przed wypłatą.

Wypełnianie ankiet może być także produktywnym spędzeniem czasu w podróży, czy w czasie długiego oczekiwania np. na spotkanie. Droga do pracy czy na uczelnie, będzie dzięki ankietom odpowiednio spożytkowana. Stanowczo odradzam jednak wypełniania ankiet w czasie kierowania pojazdem 😉

Wiele osób zaczyna swoją przygodę z zarabianie online właśnie od płatnych ankiet. Bardzo szybko przekonują się jednak, że nie jest to ich wymarzone zajęcie, i szybko porzucają marzenia o zarabianiu w Internecie.

Warto jednak potraktować wypełnianie ankiet jako pierwszy krok do biznesu online i osiągnięcia stałych dochodów z Internetu. Jak wspomniałem na wstępie, jest to bardzo proste zajęcie, które może wykonywać praktycznie każdy. Aby osiągać wyższe zarobki, trzeba się czegoś więcej nauczyć.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zapraszam do zapoznania się również z moimi innymi wpisami na temat zarabiania przez Internet.

5/5 - (5 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *