Planujesz zakup domu lub mieszkania? Sprawdź jakie koszty się z tym wiążą. Zakup nieruchomości to spory wydatek, jednak pełen koszt zakupu nie ogranicza się tylko do ceny transakcyjnej. Za pomocą dostępnego w naszym serwisie kalkulatora, obliczysz pełen koszt zakupu nieruchomości.

Zakup nieruchomości

Planując zakup nieruchomości, musisz brać pod uwagę wiele czynników. Tego typu transakcje, obwarowane są określonymi przepisami prawa, oraz wymagają uiszczenia dodatkowych opłat skarbowych. Z tego artykułu dowiesz się, jaki jest całkowity koszt zakupu nieruchomości, oraz na jakie opłaty trzeba się przygotować, kupując nieruchomość.

Zakup nieruchomości, dodatkowe koszty i opłaty

Jeśli kupujemy dom czy mieszkanie za własne środki, czyli jak się to potocznie nazywa za gotówkę, nie będziemy musieli ponosić kosztu kredytu czy dodatkowego ubezpieczenia nieruchomości. Taka sytuacja zdarza się jednak rzadko, i większość mieszkań kupowanych jest na kredyt. Sprawdź, jak obliczyć koszt kredytu hipotecznego.

Nabywając nieruchomość, musimy również uiścić dodatkowe opłaty na rzecz Skarbu Państwa. Będzie to między innym podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC-2), czy taksa notarialna. Nowego właściciela domu czy mieszkania należy wpisać do księgi wieczystej, co również wiąże się z dodatkową opłatą.

Internetowy kalkulator pełnego kosztu zakupu nieruchomości obliczy dokładnie wszystkie koszty, jakie poniesiesz. Uwzględnia on zarówno zakup nieruchomości za gotówkę, jak i na kredyt. Sprawdź również nasze inne kalkulatory finansowe.

Jeżeli potrzebujesz założyć konto bankowe, zobacz zakładkę konto przez Internet.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (3 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *