W poszukiwaniu dodatkowych źródeł dochodu warto sprawdzić, co można zarobkowo robić w sieci. Wiele osób wypełnia ankiety online, w ten sposób dorabiając sobie do głównego źródła dochodu. Zarabianie na ankietach to doskonały sposób dla osób, które chcą sobie dorobić lub szukają wyłącznie pracy zdalnej.

Zarabianie na ankietach

Czym jest zarabianie na ankietach

Zarabianie na ankietach polega na wypełnianiu ankiet, które dostarczane są nam przez wyspecjalizowane strony i portale. Po zarejestrowaniu się do nich i wypełnieniu podstawowych danych, będziemy otrzymywać do wypełnienia ankiety na przeróżne tematy. Ich wypełnienie zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu minut, nie jest więc czasochłonne. Nie wymaga też żadnej wiedzy – wystarczy uczciwie odpowiadać na zawarte w ankietach pytania.

Przed wypełnieniem ankiety zwykle otrzymuje się informację na temat stawki, która będzie doliczona do naszego konta na konkretnym portalu. W zależności od tego, na jakiej stronie wypełniamy ankiety, poziom i sposób wypłaty może być różny. Najczęściej, aby w ogóle móc wypłacić pieniądze, trzeba zgromadzić odpowiednią kwotę. Zwykle jest to około 50-100 zł, czasem więcej. Możliwości wypłaty jest sporo – od przelewu na konto bankowe, przez PayPal, aż po wypłaty na konta w sklepach internetowych.

Niektóre serwisy z ankietami pozwalają również na wymianę zgromadzonych środków na konkretne produkty czy usługi. Jeśli komuś zależy na zarobkach i realnych pieniądzach, powinien już w momencie rejestracji sprawdzić, w jaki sposób odbywa się wypłata zarobionych na wypełnianiu ankiet środków.

Jak zacząć zarabiać na ankietach

Jeśli chcesz zacząć zarabiać na ankietach, warto na początku dobrze poznać ten sektor internetowej działalności. Im więcej wiedzy zdobędziesz, tym mniej będziesz narażony na działanie oszustów, którzy wyłudzają dane i informacje, natomiast wcale nie zamierzają płacić za wykonaną pracę.

Zanim zaczniesz wypełniać ankiety, sprawdź, które strony są polecane, a ankiety najlepiej płatne. Wśród popularnych i sprawdzonych adresów warto wymienić chociażby Opinie.pl, Surveyo24.pl czy Badanie-opinii.pl. Kolejnym krokiem jest założenie konta na stronach z ankietami – im więcej stron, tym większe szanse na zarobek. Ale pamiętaj, by rejestrować się wyłącznie do sprawdzonych stron.

Dobrym pomysłem będzie również założenie poczty mailowej służącej wyłącznie rejestracji do ankiet i późniejszego ich wypełniania. Dzięki temu stale napływające ankiety nie będą zaśmiecały starej skrzynki mailowej. Pamiętaj, by nie tworzyć kilku kont na jednym serwisie z ankietami. Jeśli zostanie to wykryte, może się okazać, że w ogóle nie dostaniesz zarobionych środków.

Na wysyłane ankiety warto odpowiadać jak najszybciej – najczęściej liczba osób zaplanowanych do badania jest ograniczona, a gdy zostanie przekroczona – badanie zostaje zamknięte. Zadbaj również o swoje bezpieczeństwo – nigdy nie przystępuj do programów, za które na wstępie trzeba płacić. Zarobione środki wypłacaj od razu na konto bankowe – szczególnie jeśli jesteś na nowej stronie, z którą wcześniej nie miałeś do czynienia.

Ile można zarobić na ankietach

W artykułach zachęcających do zarabiania na ankietach można przeczytać, że to doskonały sposób na zarobek i świetna alternatywa dla pracy etatowej czy innych form zarabiania. Okazuje się jednak, że w praktyce bardzo trudno jest na samych ankietach osiągnąć taki poziom zarobków, aby można było z niego żyć. Najczęściej w skali miesiąca można zarobić kilkadziesiąt, kilkaset złotych.

Oczywiście, można również więcej – osoby, które są zapisane do wielu programów i systematycznie wypełniają wszystkie ankiety, z pewnością mają z wypełniania ankiet dużo lepsze pieniądze niż osoby, które dopiero zaczynają. Z pewnością nie jest to jednak sposób na stabilne zatrudnienie i wysokie zarobki.

Jest to natomiast idealna forma dorabiania dla osób, które mają sporo wolnego czasu i mogą spędzić go przed komputerem – studentów, młodych mam, emerytów, a także osób, które chwilowo nie mają możliwości wypełniania zatrudnienia. Nawet kilkaset złotych zarobione na ankietach to lepsza opcja niż brak dochodu.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści.

5/5 - (12 votes)

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *