Jest mi niezmiernie miło, że zdecydowałeś się odwiedzić mojego bloga. Witam Cię bardzo serdecznie i mam nadzieję, że najdziesz tutaj dokładnie to, czego szukasz. Głównym tematem moich wpisów będzie oczywiście zarabianie przez Internet. W ramach publikowanych artykułów postaram się wyjaśnić Ci, w jaki sposób możesz zarabiać 365 dni w roku i 24 godziny na dobę nie opuszczając czterech ścian swojego domu.

Zarabianie przez Internet

Wbrew pozorom nie mam zamiaru nakłaniać nikogo do nieprzerwanej pracy przez cały rok…wręcz przeciwnie!

Jak zarabiać przez Internet

Wielu ludzi zastanawia się, czy zarabianie przez Internet jest w ogóle możliwe. Niejednokrotnie są oni świadomi, iż duże firmy świadczące usługi cyfrowe (takie jak choćby GOOGLE czy FACEBOOK) zarabiają ogromne pieniądze dzięki globalnej Sieci. Niemniej, jednak jeżeli zapytalibyśmy ich, czy przeciętny Kowalski mający dostęp do Sieci również może stać się internetowym przedsiębiorcą, zdania zapewne byłyby podzielone.

Era informacyjna trwa  już od kilku dekad.  Umożliwiło to wykształcenie się tak zwanej gospodarki cyfrowej, funkcjonującej niejako obok jej tradycyjnego odpowiednika. Jeżeli do tej pory zarabialiśmy w tradycyjnej gospodarce, dlaczego w przypadku jej formy elektronicznej miałoby być inaczej?

Zarabianie przez Internet, nie tak trudne jak myślisz!

Możliwości, z których możemy skorzystać, są niemalże nieograniczone. Dużym plusem działalności zorientowanej na generowanie zarobku w Internecie, jest globalny zasięg sieci. Dla wielu początkujących przedsiębiorców dodatkową zachętą będzie fakt, że działając w Internecie, nie potrzebują oni znacznego kapitału czy też specjalistycznej wiedzy. 

Sposoby na zarabianie przez Internet, które prezentuję w ramach mojego bloga, opierają się przede wszystkim na posiadaniu jednej lub (najlepiej) kilku stron internetowych. Jak zapewne wielu czytelników zdaje sobie sprawę, sam fakt posiadania strony www to o wiele za mało, by się wzbogacić. Należy jednakże pamiętać, że jest to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do „kariery” internetowego przedsiębiorcy. 

Założenie bloga czy też innej maści serwisu internetowego zajmuje wyłącznie moment. Kiedy zakończymy ten proces, z odbiorcy informacji stajemy się dostawcą. 

Dlaczego warto zarabiać przez Internet

Powodów, dla których zarabianie przez Internet jest tak bardzo pożądane, znajdziemy wiele. Każdy z nas będzie zapewne miał swój własny powód, który zmotywuje go do otwarcia się na tę ścieżkę kariery. W moim przypadku zarabianie przez Internet oznacza niesamowitą wolność i niezależność. Mam tutaj na myśli oczywiście pracę w Sieci na własny rachunek i na „pełen etat”.

Uważam, że tylko taki model zarabiania w Sieci jest w stanie zapewnić pełną wolność finansową.  Docelowo wiązać się to może z założeniem własnej firmy, oraz konta firmowego przez Internet.  Jednak w wielu przypadkach nie jest to konieczne. Jeżeli na danym etapie życia uznamy prowadzenie własnej firmy za przedsięwzięcie nad wyraz problematyczne i skomplikowane, nie powinniśmy rozważać tego kroku

Zarabianie przez Internet, na wszystko jest odpowiedni czas

Jak doskonale wiadomo, pośpiech to zły doradca.  Warto więc działać metodycznie, w swoim własnym tempie. Każdy z nas posiada bowiem inną wiedzę na temat dostępnych obecnie technologii informatycznych oraz oferowanych przez nie możliwości.  Sprawdza się tutaj znane przysłowie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. W miarę zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, otwierać się będą przed nami bowiem zupełnie nowe horyzonty. Warto jednak już na samym początku wszystko dobrze zaplanować i przygotować biznesplan.

Dlaczego nie każdy odnosi sukces

Można by tu wymienić kilka czynników, jednak jeden z nich, wysuwa się na pierwszy plan.  Ludzie po prostu za szybko rezygnują. Niejednokrotnie osoba, która nigdy wcześniej nie prowadziła własnego biznesu myśli jak pracownik. Uważa, że jeżeli wykonana została określona praca, należy się za nią wynagrodzenie. Jeżeli więc po ciężko przepracowanych tygodniach lub miesiącach nie pojawią się efekty, człowiek taki szybko uzna, że gra nie jest warta świeczki, a dochodu należy szukać gdzie indziej.   

W biznesie, zwłaszcza cyfrowym, na początku dużo się pracuje, a mało zarabia.
W końcu nadchodzi moment, w którym nie trzeba już tyle pracować, natomiast zarobki są zauważalnie wyższe.

Wynika to zazwyczaj z faktu, że na początku drogi brakuje nam wiedzy i doświadczenia w danej dziedzinie. Z biegiem czasu nasze doświadczenie jednakże rośnie, my natomiast zaczynamy rozumieć jakie działania przynoszą najlepsze efekty. Nabieramy wprawy, przez co wykonujemy niezbędne czynności dużo szybciej, niż miało to miejsce na początku. Możemy także wykorzystać do rozwoju wiedzę oraz kontakty, które zdobyliśmy, a zarabianie przez Internet jest już w zasięgu naszego wzroku.

Jak doskonale wiadomo, nie każdy z nas może sobie pozwolić na zrezygnowanie z regularnych zarobków przez okres kilku miesięcy. Dlatego też na początku znacznie lepiej jest traktować zarabianie w Internecie jako dodatkowe źródło dochodu. Dopiero gdy dochody z działalności prowadzonej w Internecie zrównają się z naszymi zarobkami z tradycyjnej pracy, możemy rozważyć prowadzenie biznesu online na pełen etat.

Zapraszam do lektury wpisów zawartych w zakładce jak zacząć i życzę Ci wielu sukcesów oraz osiągnięcia prawdziwej niezależności, oraz wolności finansowej. Zachęcam również do komentowania wpisów.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (7 votes)

Similar Posts

2 Comments

  1. Potwierdzam, ze da sie zarobic przez internet. Trzeba tylko wiedziec gdzie i jak 😉
    Ja dopiero zacztnam swoja przygodę w tworzeniu bloga, ale jest juz tam opisanych pare serwisow 😉

  2. Bardzo dobrze piszesz, fajnie że zwracasz uwagę że ludzie za szybko rezygnują, bo to chyba główny powód braku sukcesów u wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *