W internecie znajdziemy wiele stron oferujących wypełnianie ankiet online. Bardzo popularne jest również klikanie w reklamy, promowanie stron, czy wykonywanie płatnych zadań i mini zadań. W tym artykule prezentujemy najprostsze i najciekawsze sposoby zarabiania przez Internet.

Zarobki w sieci
Zarobki w sieci

Jak można zarabiać na klikaniu

Wiele osób nie wierzy w tak proste sposoby zarabiania w Internecie. No bo niby dlaczego, ktoś miałby nam płacić za surfowanie po sieci. Otóż chodzi o to, że właścicielom serwisów internetowych bardzo zależy na pozyskiwaniu ruchu na swoje strony internetowe, dlatego są skłonni za to płacić. W dzisiejszych czasach każdy użytkownik jest na wagę złota, i warto z tego skorzystać.

W wielu programach nawet ni trzeba już niczego klikać przez wiele godzin, żeby zarabiać. Wystarczy się zarejestrować i uruchomić automatyczny skrypt surfujący po stronach. W przypadku wykonywania trochę bardziej wymagających zadań trzeba będzie się jednak trochę wysilić, żeby coś zalajkować, czy subskrybować. Poniżej przedstawiamy aktualną listę najciekawszych serwisów do zarabiania na klikaniu.

Zarabianie na klikaniu – najlepsze serwisy

  • Sejfik – jest chyba najpopularniejszym polskim serwisem do zarabiania i wymiany ruchu. Strona działa i wypłaca wynagrodzenia od 2007 roku, zatem jest to raczej pewny i sprawdzony partner. Serwis oferuje użytkownikom dużo różnych możliwości zarabiania. Znajdziemy tam między innymi kliki premium, płatne zapisy, zarabianie na pisaniu, czy płatne pobieranie plików. Uczestnictwo w programie jest oczywiście darmowe, chociaż można także skorzystać z konta płatnego, które oferuje więcej funkcji.
Zarabianie na Sejfik
  • Wzajemna Wymiana, oferuje swoim użytkownikom wiele sposobów na zarabianie, chociaż główną ideą powstania strony było pośredniczenie w wymianie ruchu. Rejestracja jest darmowa i wymaga podania tylko nazwy użytkownika i adresu e-mail. Więcej na temat tego serwisu przeczytasz w tym artykule.
Wzajemna wymiana
  • Paysurf – to serwis w którym możesz generować darmowe wyświetlenia swojej strony internetowej. Dostępna jest także opcja zarabiania pieniędzy / punktów, które można wypłacać w formie przelewu PayPal. Dostępne są różne rodzaje dodatkowych zadań płatnych, za które również otrzymasz punkty. Funkcja Auto-surf pozwala na automatyczne odwiedzanie stron, bez konieczności ich klikania.
Paysufr

Rejestracja w serwisach do zarabiania

Rejestracja na większości stron oferujących zarabianie jest raczej prosta. Zwracaj uwagę na to, aby informacja była dokładna i możliwie prosta. Potem można już tylko zarabiać pieniądze.

Zanim zaczniesz, odpowiedz sobie na pytanie, czy taka forma zarobkowania jest dla Ciebie opłacalna. Klikanie w reklamy, czy realizowanie prostych zadań może wykonywać praktycznie każdy, nawet dziecko. Dlatego nie powinniśmy spodziewać się dużych zarobków, zwłaszcza w polskich serwisach.

Osoby znające choćby podstawy języka angielskiego mogą spróbować swoich sił na stronach zagranicznych. Należy jednak pamiętać, że Internet jest już dostępny praktycznie na całym świecie, również w bardzo biednych krajach, i konkurencja również jest duża.

Na początek dwie rady 

  • Pierwsza rada. Wszyscy chcący się zarejestrować do stron z płatnymi ankietami i klikami niech wcześniej poczytają o tych stronach na forum. Posiądą tym sposobem sporo potrzebnej wiedzy. I dopiero zdecydują o rejestracji.
  • Następna rada. Jeżeli chcesz cokolwiek zarobić na płatnych reklamach i klikaniu w banery, to zapisz się do dużej ilości stron, oczywiście po sprawdzeniu ich wiarygodności. Gdyż na jednej lub dwóch stronach nie będziesz miał co robić i nie zarobisz prawie nic

Zarobki w sieci, ile można zarobić

Dla osób pragnących zabawy i nieumiejących zarabiać w inny sposób w internecie to na pewno jest jakaś forma niewielkiego zarobku. Z podkreśleniem słowa „niewielkiego”. Przede wszystkim jest to dobra zabawa, ale jeśli wypełniasz ankiety w obcym języku, może to być też doskonałe ćwiczenie językowe.

Zarobek jest stosunkowo niewielki, gdyż płatne ankiety przychodzą raczej rzadko. Raz na dzień albo jeszcze o wiele rzadziej. W niektórych serwisach czasem nawet raz na tydzień.

Ponadto przed rozpoczęciem wypełniania ankiety nie ma się pewności, czy dana osoba zakwalifikuje się do niej. Czasami po wstępnym badaniu okazuje się, że jednak nie należysz do grupy docelowej. I kończy się ankieta. Oczywiście zero punktów, czyli tym razem zerowe zarobki w sieci. Choć są niektóre strony polskie, które na pocieszenie coś tam dają użytkownikom, którzy nie zakwalifikowali się do konkretnej ankiety. Poza tym ankiety nie są też dużo punktowane, co sprawia, że na zarobek np. 30 zł. trzeba zbierać dość długo.

Płatne ankiety ranking

Na co zwracać uwagę przy wypełnianiu płatnych ankiet

Głównym priorytetem w ankietach jest to, aby być szczerym. I aby wprowadzane wypowiedzi były zgodne z prawdą. Jednak szczerość jest często nieopłacalna. Ponieważ, gdy jesteś nieciekawy, np. jesteś emerytem lub rencistą, albo nie masz samochodu, od razu dostajesz informację, że nie należysz do grupy docelowej. I znowu czekasz na kolejną ofertę. A kolejne zaproszenie, które przychodzi na skrzynkę pocztową, też nie daje pewności, że się zakwalifikujesz.

Klikanie w reklamy i zarobki w sieci

Jak zarabiać w Internecie

Kolejną formą zarobkowania jest klikanie w reklamy. Kliki w reklamy są także nisko płatne. Bardzo często jedno kliknięcie jest płatne ułamek jednego grosza. I aby zarobić np. 10 zł. trzeba mieć tysiące punktów. A więc zarobienie np. 10 zł. czy 20 zł. może zająć trochę czasu.

Ponadto strony oferujące płatne klikanie często nie dysponują dużą ilością klików. Nie można klikać, ile się chce, ponieważ po prostu nie ma dostępnych linków, w które można klikać. Na stronie jest ich tylko ograniczona ilość. Po wyczerpaniu reklam trzeba czekać najczęściej do drugiego dnia, aby znowu poklikać w kilka banerów i zarobić kolejne pieniądze.

Na tego typu stronach również płatne zadania i mini zadania, które są więcej płatne. Z reguły nie są one trudne, ale nie zawsze dokładnie wyjaśnione. W związku, z czym zwykły użytkownik czasami nie może sobie z nimi poradzić. A więc takie zarobki w sieci są trochę niepewne.

Na niektórych stronach istnieje także możliwość zarabiania punktów, które zbierasz poprzez kliknięcia. Są to kliki jednopunktowe lub niewiele więcej punktowe. Zebrane punkty można potem, jak najbardziej wymienić na gotówkę. Pieniądze można później przelać na konto PayPal, lub bezpośrednio na wskazany rachunek bankowy.

Zarabianie na afiliacji

Ciekawą alternatywą do żmudnego klikania w banery czy linki reklamowe, może być zarabianie na afiliacji. Więcej informacji na temat tego sposobu zarabiania w Internecie, znajdziesz w artykule jak zarabiać w programach partnerskich.

Zaznaczę jedynie, że w przypadku produktów finansowych, zarobienie kilkudziesięciu złotych za jeden wniosek nie jest niczym nadzwyczajnym. Przy odrobinie sprytu i dobrych chęciach można zarobić kilkaset złotych dziennie.

Zarobki w sieci, podsumowanie

Reasumując. Ankiety i klikanie w reklamy jest to jakaś forma zarobkowania, lecz przeznaczona raczej dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z zarabianiem online. Za to można na większości tych stron pograć w gry, poczatować z innymi użytkownikami, albo uczestniczyć w loterii. Czasami warto po prostu skorzystać z oferowanej tam rozrywki lub odwiedzić ciekawą stronę internetową. Przy tym można wykorzystać zebrane punkty np. w loterii, czy innym zakładzie, który oferuje dana strona.

Zachęcam do zdobywania wiedzy z dziedziny marketingu internetowego. Umiejętność tworzenia stron www, czy prowadzenia profili na mediach społecznościowych, jest bardzo poszukiwana wśród pracodawców. Pomoże Ci także przy założeniu i prowadzeniu własnego biznesu online.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści.

5/5 - (10 votes)

Similar Posts

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *