Praca przez internet jest zjawiskiem stosunkowo nowym. Mimo to wiele osób doskonale wie, jak zarabiać w Internecie. Ogromna większość, nie ma jednak świadomości tego, jak to wszystko działa. Jednak są też tacy, którzy mimo to próbują swoich sił. Dla nich właśnie został stworzony ten artykuł.

Jak zarabiać w Internecie

Początek

Zarabianie na czymś, czego się tak do końca nie rozumie, może być dosyć trudne. Pierwszy krok zatem jaki powinniśmy wykonać to zdobycie wiedzy.

Co ciekawe najlepszym źródłem wiedzy o Internecie jest właśnie sam Internet. Znajdziemy tutaj ogromne ilości wiedzy na każdy temat, w tym również na temat Internetu.

Jak zarabiać w Internecie, trzy poziomy wtajemniczenia

Na potrzeby tego artykułu określiłem trzy podstawowe poziomy wiedzy, jaką dysponują użytkownicy sieci.

Poziom I

Pierwszy poziom to uświadomienie sobie, że w Internecie można zarabiać. Bardzo często zdarza się to kiedy ktoś z naszych znajomych lub z naszej rodziny zacznie zajmować się tym tematem.

Sama świadomość jednak to nie wszystko. Ważne jest również, aby nas to interesowało. Nie będziemy przecież na siłę robić czegoś, czego nie lubimy. Sam fakt, że można na tym zarabiać to nie wszystko. Na wielu rzeczach można zarabiać. Niemniej jednak nie wszystkim od razu chcemy się zajmować.

Kolejnym krokiem jest bliższe zorientowanie się w tej dziedzinie. Zaczynamy się tym interesować. Okazuje się, że to wszystko nie jest takie trudne. O wiele łatwiejsze niż nam się na początku wydawało.

Na pierwszym poziomie uczymy się tego, co to jest domena oraz hosting. Dzięki temu szybko orientujemy się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Aby uruchomić swoją pierwszą stronę internetową lub bloga wykupujemy domenę, hosting. Korzystając z darmowego WordPressa, uruchamiamy naszą pierwszą stronę internetową.

Brawo. Zrobiliśmy pierwszy krok. W ten sposób staliśmy się dostawcą treści w Internecie. Teoretycznie możemy już zarabiać. Wydaje nam się, że dalej to już będzie z górki. Jeszcze nawet nie wiemy, czego tak naprawdę nie wiemy. Niestety nie wiemy jeszcze najważniejszego; jak zarabiać w Internecie.

Poziom II

Na tym poziomie potrafimy już stworzyć całkiem dobrze wyglądającą stronę internetową. Wiemy jak dobierać motywy. Potrafimy znaleźć odpowiednie obrazki lub zdjęcia. Zwracamy uwagę na wygląd naszego serwisu. Dowiadujemy się, że istnieją lepsze skórki i motywy. Niestety zazwyczaj trzeba już za nie zapłacić.

Jeszcze nie zarabiamy na naszej działalności, więc nie chcemy inwestować za dużo swoich pieniędzy. Później i tak przekonamy się, że bez inwestycji nie ma zarobku.

Pojawia się kolejne wyzwanie. Jak dowiedzieć się, czy ktoś w ogóle odwiedza nasze strony? Fajnie by było, gdyby nasz blog pojawiał się w wyszukiwarkach Google. Samo niestety nic się nie poprawi. To chyba tym momencie część z nowo upieczonych przedsiębiorców internetowych po prostu odpada.

Niestety na poziomie II nie ma kasy, przynajmniej nie tyle ile byśmy chcieli. Żeby zarabiać, musimy przejść do poziomu III. Nasze stronki czy blogi muszą lepiej wyglądać. Powinny być uaktualniane systematycznie. Treści muszą być atrakcyjne dla potencjalnych czytelników.

Jeszcze na poziomie drugim powinniśmy się nauczyć jak korzystać z narzędzi analitycznych Google. Dzięki temu dowiemy się, ile dokładnie osób odwiedza nasze stronki oraz z jakiego źródła są to użytkownicy.

Teraz już wiemy, dlaczego nasza strona nie pojawia się w wyszukiwarce Google. Zapoznajemy się z zasadami SEO i znowu wydaje nam się, że, teraz to już będzie z górki. Nadal nie wiemy jak zarabiać w Internecie.

Poziom III

Jak już wspomniałem wcześniej, zarabianie prawdziwych pieniędzy przez internet zaczyna się dopiero na poziomie trzecim. Teraz dopiero wiemy jak zarabiać w Internecie, i możemy zbierać owoce naszej ciężkiej pracy. Wielu miesięcy a może nawet lat nauki.

Nasze stronki czy bloki są coraz częściej odwiedzane. Możemy zarabiać na wyświetlaniu reklam. Piszemy coraz lepsze artykuły lub wiemy jak zlecać ich pisanie. Wiemy, do jakich programów partnerskich warto przystąpić.

Teraz możemy się skupić na marketingu. Promujemy nasze serwisy w mediach społecznościowych. Wiemy już, że wykupienie reklamy nie będzie tylko stratą pieniędzy.

Wiele osób na poziomie trzecim zaczyna tworzyć bardziej zaawansowane treści. Piszą książki, wydają poradniki oraz kursy internetowe. Dzięki temu grono ich czytelników sukcesywnie się powiększa. Podobnie jest zresztą z ich dochodami. Warto na tym etapie zainteresować się narzędziami marketingu internetowego.

Jak zarabiać w Internecie, podsumowanie

Prawdziwymi przedsiębiorcami Internetowymi stajemy się dopiero teraz. Teraz nasza praca przez internet zaczyna się opłacać. Jesteśmy na dobrej drodze do prawdziwego pasywnego dochodu. Dalej jest już tylko wolność finansowa. A ty już wiesz jak zarabiać w Internecie ? Napisz w komentarzu 😉

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (3 votes)

Podobne wpisy

2 Komentarze

  1. Dziękuję za komentarz. Myślę że czytanie treści na temat zarabiania w Internecie, od razu kwalifikuje Cię do poziomu 1 😉 a jeśli jeszcze ktoś skomentuje post, to już jest co najmniej 1,5 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *