Poszukując skutecznych i sprawdzonych sposobów na zarabianie przez Internet natknąć się można na rozliczne metody generowania zarobków. Większość z nich, przygotowanych jest z myślą o osobach dysponujących własną witryną internetową lub prowadzących bloga osobistego. W dzisiejszym artykule opiszę zarabianie na reklamach Google AdSense.

Zarabianie na reklamach Google Adsense

Krótkie wprowadzenie

Żeby zostać internetowym przedsiębiorcą, warto posiadać własną stronę internetową. Sam fakt posiadania witryny nie przyniesie jednak dochodu, Na blogu Zarabiaj365.pl opisuje metody zarabiania na globalnej sieci.

Jak zacząć zarabianie na reklamach Google

Aby możliwe było publikowanie reklam w ramach własnej witryny, oraz zarabianie na reklamach Google, konieczne jest zapisanie się do programu AdSense.  Umożliwi on nam dostęp do opcji konfiguracyjnych, a także – co najważniejsze – wygenerowanie specjalnego kodu reklamowego. Kod umieszczony na naszej stronie internetowej powoduje wyświetlanie reklam dostarczanych przez Google. Jak łatwo się domyślić, po ich kliknięciu przez użytkownika, do naszego konta AdSense dopisana zostanie określona suma pieniędzy. Wysokość stawki uzależniona od wielkości jednostki reklamowej, jej usytuowania oraz ustalonej przez reklamodawcę prowizji.

Ile można zarobić na reklamach Google

 Musimy także pamiętać, że Google pobiera swoją prowizję za obsługę i przygotowywanie reklam do publikacji. Obecnie prowizja Google wynosi 32 %. Oznacza to, że jako osoba udostępniająca materiał promocyjny reklamodawcy, zarobić możemy 68 % poniesionego przez niego kosztu.

Załóżmy, że dana firma lub organizacja postanowi przeznaczyć na każde kliknięcie jednostkę reklamową 1 złoty. 32 grosze z tej kwoty zachowa dla siebie Google, natomiast 68 groszy przekaże właścicielowi witryny, czyli w tym przypadku nam. Warunkiem jest oczywiście kliknięcie reklamę na naszej stronie internetowej.

Rodzaje reklam i zarabianie na reklamach Google

Istotną zaletą Google AdSense jest jego pozycja na rynku. Tym, co wyróżnia platformę Google na tle innych witryn oferujących podobne metody zarabiania w Internecie, jest możliwość wyboru banerów responsywnych. Są to reklamy, które idealnie dopasują się do wielkości ekranu lub wyświetlacza użytkownika. Dzięki temu reklama będzie nie tylko czytelna, ale i będzie miała większą szansę wzbudzić zainteresowanie konsumenta.  

Rozwiązaniem, za które usługa Google jest chwalona przez użytkowników, jest rozbudowany, kompleksowy oraz niezwykle przejrzysty moduł analityczny. Dzięki niemu będziemy mogli nie tylko zaznajomić się z trendami dotyczącymi zarobków generowanych w danym okresie czasu, ale także będziemy w stanie ustalić, które z jednostek reklamowych generują najwyższe zyski oraz w jakich godzinach użytkownicy są w największym stopniu skłonni, by wyświetlić dany materiał promocyjny. Pozwoli to nam lepiej dostosować umiejscowienie reklam do oczekiwań konsumentów, a co za tym idzie – wygenerować większe zyski z prowadzonej witryny czy bloga. 

Zarabianie na reklamach Google, jak zwiększyć ruch na blogu

Aby jednak tak się stało, musimy zadbać, by na stronie znalazły się wartościowe treści. Mam tutaj na myśli takie informacje, z którymi internauta będzie chciał się zaznajomić. Odpowiednio dobrane treści będą przyciągać stale rosnący ruch. W tym celu najlepiej opracować stronę ściśle związaną z naszymi zainteresowaniami. Bowiem w takim przypadku możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy ekspertami lub też osobami ponadprzeciętnie uzdolnionymi w danej dziedzinie.

 Jeżeli zadbamy, by informacje, które mogą zainteresować użytkowników, były publikowane regularnie,  znacznie zwiększamy prawdopodobieństwo, że internauci będą skłonni kliknąć jednostkę reklamową. Każde kliknięcie generując dla nas zysk i wspiera dalszy rozwój prowadzonego przedsięwzięcia. Warto również zastanowić się, dlaczego potrzebujesz marketingu internetowego.

Co ważne, w pewnym momencie na naszej stronie lub blogu materiałów będzie już tyle, że powinny one zacząć generować dochód pasywny.  Oznacza to, że czas i zaangażowanie, które włożyliśmy raz, będzie generowało dla nas przychód przez długi okres czasu (niekiedy nawet – aż do momentu zakończenia funkcjonowania strony/bloga). 

Zarabianie na reklamach Google, podsumowanie

Jak więc widać, wszystkie osoby zainteresowanie zarabianiem w Internecie powinny rozważyć uzupełnienie posiadanej witryny o reklamy Google. Zazwyczaj są one nachalne i nie będą negatywnie odbijać się na układzie naszej witryny. Ponadto w prosty sposób mogą one nam pomóc podreperować domowy budżet. Z rozwiązania tego skorzystać mogą nawet osoby, których wiedza informatyczna jest dość nikła. Wystarczy bowiem jedynie wygenerować kod użytkownika AdSense, wkleić go w odpowiednim miejscu na stronie…i gotowe!  Zarabianie na reklamach Google staje się faktem.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania. Zachęcamy również do komentowania wpisów.

5/5 - (4 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *