Jeżeli szukasz dobrego konta bankowego, jesteś we właściwym miejscu. W naszym serwisie znajdziesz wybór najlepszych produktów bankowych. Z tego artykułu dowiesz się również jak założyć konto bankowe bez wychodzenia z domu.

konto bankowe bez wychodzenia z domu
Konto bankowe bez wychodzenia z domu

Potrzeba posiadania konta bankowego

Od niepamiętnych czasów, ludzie posługiwali się środkami płatniczymi. Pieniądze służyły do zakupu towarów czy usług, do zapłaty za pracę, lub też do przechowywania majątku. Jednak środki płatnicze przechowywane w domu, narażone były na utratę.

Nigdy nie brakowało amatorów cudzej własności, zatem przechowywany majątek, mógł łatwo paść łupem złodziei. Wychodząc naprzeciw tym problemom, utworzono banki oraz inne instytucje finansowe. Oczywiście oprócz przechowywania pieniędzy, współczesne banki, oferują wiele innych usług związanych z obrotem pieniężnym. W tym artykule znajdziesz listę ofert różnych banków, wraz z krótkim opisem każdej z nich.

Konto osobiste

Rachunek osobisty jest najbardziej popularnym produktem, oferowanym przez banki. Większość pracujących osób otrzymuje wypłatę za pracę w formie przelewu środków na konto osobiste. Teoretycznie wypłata w gotówce jest jeszcze możliwa, jednak w praktyce już żadna większa firma jej nie stosuje.

Konto bankowe online

Utrzymywanie pracownika do obsługi kasy, który musiałby się zajmować wypłatami stosunkowo dużych sum pieniężnych, byłoby po prostu nieopłacalne. Dlatego często zdarza się, że nieformalnym wymogiem przyjęcia do pracy jest konto bankowe online.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe bez wychodzenia z domu

Aby otworzyć konto bankowe, nie trzeba już udawać się do placówki bankowej. Dzięki nowoczesnej technologii teleinformatycznej wszystkie niezbędne formalności załatwimy zdalnie. Bez opuszczania własnego domu czy mieszkania.

Jedynym warunkiem jest posiadanie komputera lub smartfona, podłączonego do Internetu. Ale skoro czytasz ten spis, to raczej jesteś posiadaczem jednego z wymienionych urządzeń.

Aby wybrać najlepsze konto bankowe przez Internet, należy zapoznać się z ofertą różnych banków. Poniżej prezentuję aktualne zestawienie dostępnych na rynku ofert. Kliknij przycisk „zamów”, aby przenieść się na oficjalną stronę internetową danego banku. Tam w bezpieczny sposób złożysz wniosek, oraz zawrzesz umowę o prowadzenie rachunku bankowego.

Sposoby zakładania konta bankowego

Konto bankowe możemy otworzyć na kilka różnych sposobów. Można oczywiście spędzić kilka godzin, aby udać się do placówki wybranego banku, odczekać swoje w kolejce, aby na końcu dowiedzieć się, że brakuje nam jakiegoś niezbędnego dokumentu.

Przedstawiony powyżej scenariusz jest oczywiście trochę przerysowany, jednak w życiu bywa różnie. Nie każdy mieszka w pobliżu banku, oraz nie każdy wie jakim dokumentem powinien się tam legitymować.

Dlatego najlepszym sposobem zakładania konta jest wizyta na stronie internetowej banku. Nie musimy tracić czasu na dojazd, nie czekamy w kolejce, a pani (lub pan) obsługująca nasz wniosek jest zawsze w dobrym nastroju. Nawet jeżeli czasem nie jest, to nie musimy tego oglądać 😉

Wypełnienie wniosku online i potwierdzenie tożsamości

Przejdźmy zatem do konkretów. Pierwszym krokiem jest wypełnienie na stronie internetowej banku, wniosku o otwarcie konta bankowego. Następuje szybka weryfikacja naszych danych, i przechodzimy do kolejnego kroku.

Dalsze kroki uzależnione są od wybranego przez nas sposobu weryfikacji tożsamości. Jeżeli wybierzemy założenie konta w czasie rozmowy wideo, zostaniemy połączeni z konsultantem banku. Po krótkiej rozmowie, zaprezentowaniu dokumentu i potwierdzeniu naszych danych, konto bankowe zostaje oficjalnie uruchomione.

Możemy również wybrać przelew weryfikacyjny jako formę zawarcia umowy. Metoda ta polega na wykonaniu przelewu małej kwoty, na wskazane przez bank konto bankowe. Zazwyczaj jest to nasze nowe konto, które właśnie zakładamy.

Warunkiem tutaj jest posiadanie już konta w innym banku. Niestety nie można dokonać przelewu z konta innej osoby, np. małżonka czy rodzica. Dane na przelewie muszą zgadzać się z danymi wprowadzonymi we wniosku. Jeżeli wszystko będzie zgodne, konto możemy uważać za otwarte.

Konto bankowe bez wychodzenia z domu w aplikacji mobilnej

Bardzo łatwym sposobem zakładania konta bankowego zdalnie, jest skorzystanie z aplikacji mobilnej. Niestety jeszcze nie wszystkie banki oferują taką możliwość. Jednak dla chcącego nic trudnego. Oferta banków jest bardzo bogata i na pewno da się coś wybrać.

Proces zakładania konta w aplikacji mobilnej jest bardzo prosty. Zaczynamy od pobrania aplikacji banku, w którym planujemy otworzyć konto. Następnie rejestrujemy się w aplikacji, oraz potwierdzamy tożsamość. W tym celu konieczne może być wykonanie zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu, oraz zdjęcia twarzy – tzw. selfie.

Po pozytywnej weryfikacji tożsamości, konto będzie już założone. Dostęp do naszych pieniędzy, oraz ewentualne transakcje, wykonamy za pomocą aplikacji w telefonie. Możliwy będzie również dostęp do konta z dowolnej przeglądarki internetowej na komputerze.

W tym celu będzie nam potrzebny specjalny login i hasło, które otrzymamy pocztą elektroniczną lub w wiadomości tekstowej na nasz telefon komórkowy. W niektórych bankach, w celu weryfikacji tożsamości, poproszeni będziemy o przeprowadzenie krótkiej rozmowy wideo z konsultantem banku.

Procedura będzie bardzo podobna do opisanej wcześniej metody zakładania konta w rozmowie wideo. Jedyna różnica polega na tym, że wszystkie czynności wykonujemy za pomocą smartfona.

Podpisanie umowy w czasie wizyty kuriera

Ostatnim sposobem na założenie konta bez wychodzenia z domu, jest podpisanie umowy w obecności kuriera. Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanych sposobów, zaczynamy od wypełnienia wniosku przez Internet. Niekiedy konieczne jest także wysłanie zdjęcia dokumentu tożsamości. Po wstępnej weryfikacji naszych danych zostaniemy umówieni z wysłanym przez bank kurierem, w celu podpisania umowy.

W tym przypadku nasze konto bankowe będzie aktywne dopiero po dostarczeniu umowy z powrotem do banku. Zazwyczaj zajmuje to jeden dzień roboczy. Kiedy umowa dotrze do banku, pracownik banku aktywuje nasze konto i powiadomi nas o tym w wiadomości e-mail lub SMS.

Jeżeli do konta bankowego zamówimy kartę płatniczą, otrzymamy ją od kuriera wraz z umową do podpisu. Natomiast w przypadku skorzystania z innych, opisanych wcześniej form zawarcia umowy, karta bankomatowa zostanie dostarczona w ciągu kilku dni roboczych, w osobnej przesyłce.

Konto bankowe bez wychodzenia z domu – Podsumowanie

Zakładanie konta przez Internet staje się coraz bardziej popularne. Wcześniejsze obawy o bezpieczeństwo naszych danych w sieci, były nieuzasadnione. Banki coraz chętniej korzystają z internetowych kanałów komunikacji z klientami. Pozwala to zaoszczędzić czas, oraz poprawia bezpieczeństwo, nasze i naszych pieniędzy.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcam do komentowania wpisów na blogu, oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami w kontaktach z instytucjami finansowymi.

5/5 - (2 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *