Wzajemna Wymiana

Czym jest ranking kont osobistych. Ranking oznacza zestawienie ze sobą kilku różnych rzeczy w celu ich porównania. Ranking kont osobistych jest zatem zestawieniem tych kont w celu porównania różnych parametrów.

Ranking kont osobistych, rodzaje kont

Jakie parametry posiadają konta osobiste ? Podstawowym parametrem konta osobistego jest bank, w którym dane konto jest prowadzone. Jak wiadomo na polskim rynku działa już kilkadziesiąt różnych banków czy innych instytucji finansowych. Nie każdy z nich może się poszczycić kilkudziesięcioletnim stażem. Dlatego też nie każdy bank posiada taką samą renomę.

Mówi się, że coś jest pewne jak w banku. Okazuje się, jednak że w niektórych bankach jest pewniejsze a w innych mniej pewne.

Jeżeli uporamy się już z wyborem konkretnego, pewnego banku, przejdziemy do wyboru produktu. W zależności od tego, czego oczekujemy od instytucji finansowej, będzie to konto osobiste, konto oszczędnościowe, pożyczka czy kredyt. Na szczęście z większości produktów bankowych możemy skorzystać zdalnie. Założymy np. konto bankowe przez Internet, lub weźmiemy pożyczkę online.

Załóżmy jednak przez chwilę, że chcemy założyć nowe konto osobiste. Jakimi parametrami kierować się przy wyborze konta ? To zależy czego oczekujemy i w jaki sposób będziemy korzystać z naszego konta. Jeżeli zależy nam na oszczędności, wybierzemy konto darmowe, które nie zawsze będzie w 100% komfortowe w użyciu.

Sugerując się tylko i wyłącznie ceną za konto, może się okazać, że darmowego konta nie oferuje żaden z banków w naszej miejscowości. Zakładając oczywiście, że mieszkamy w małej miejscowości. Jeżeli jednak będziemy szczęściarzami, mieszkającymi w aglomeracji, do placówki naszego wybranego banku możemy nie mieć po drodze. Jazda przez zatłoczone miasto przez 40 minut nie należy do przyjemności.

Zatem opłata za konto bankowe to nie wszystko. Należy wziąć również pod uwagę inne parametry i podjąć racjonalną decyzję.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (2 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *