Przymusowe siedzenie w domu można doskonale spożytkować na zarabianie online. Z tego artykułu dowiesz się, na czym zarabiać w Internecie, oraz w jaki sposób należy opodatkować takie przychody.

Zarabianie w sieci

Wprowadzenie

Od początku 2020 roku mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją. Niestety większość z nas nie ma wpływu na to co się obecnie dzieje. Dlatego, zamiast narzekać, spróbujmy jakoś poradzić sobie w nowej rzeczywistości.

Sposoby zarabianie przez Internet możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwsza, dla posiadaczy strony internetowej lub bloga, oraz druga, da tych, którzy nie chcą, lub nie potrafią prowadzić własnego serwisu internetowego.

W tym artykule chciałby się jednak skupić na metodach zarabiania w Internecie, bez konieczności posiadania strony internetowej. Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z blogowaniem, zapraszam do zapoznania się z materiałem: jak założyć własnego bloga.

Na czym zarabiać w Internecie bez posiadania bloga

Praca przez Internet na własny rachunek jest często nazywana nowoczesną pracą chałupniczą. W pracy online nie chodzi już jednak o magiczne składanie długopisów czy regenerację kaset do drukarek. Zarabianie przez Internet coraz częściej jest pracą opartą na wiedzy, chociaż zdarzają się także proste prace, które może wykonywać praktycznie każdy.

Pisanie tekstów, czyli copywriting

Zawodowe pisanie tekstów jest wbrew pozorom bardzo prostym zajęciem, niewymagającym wybitnych zdolności pisarskich. Oczywiście nie każdy będzie w stanie napisać artykuł na pierwszą stronę popularnego portalu, jednak w copywritingu nie tylko o to chodzi.

W internecie znajduje się obecne półtora miliarda stron internetowych, Nawet jeśli większość z nich jest nie aktywna, kilkaset milionów domen, to ogromne pole do popisu dla twórców tekstów.

Na stronach internetowych publikuje się teksty o szerokim przekroju tematycznym, oraz o bardzo różnej jakości. Większości ludziom teksty internetowe kojarzą się z artykułami na blogu czy portalu informacyjnym. Wtajemniczeni jednak wiedzą, że jest to tylko „wierzchołek góry lodowej”.

W celu pozycjonowania stron internetowych tworzy się specjalne witryny preclowe czy zapleczowe, które służą do podniesienia rankingu właściwych stron. Teksty na takich domenach zazwyczaj są bardzo niskiej jakości, i są możliwe do napisania przez przeciętnego ucznia ostatniej klasy szkoły podstawowej.

Osoby posiadające choćby minimalne umiejętności pisarskie, mogą na początek pokusić się o przygotowywanie opisów produktów do sklepów internetowych, lub prostych artykułów na bloga.

Teraz najważniejsze, kto mam za to zapłaci. W artykule pisanie tekstów, gdzie szukać zleceń, umieściłem kilka propozycji pozyskiwania zleceń na pisanie tekstów. Znajdziesz tam również bezpośrednie linki do popularnych portali dla copywriterów.

Zarabianie na promocjach bankowych

Dobrym sposobem na zarabianie przez Internet może być korzystanie z promocji bankowych. Na rynku finansowym panuje duża konkurencja, dlatego banki przeznaczają spore sumy na pozyskiwanie nowych klientów.

Bez problemu znajdziesz oferty otrzymania nawet kilkuset złotych za założenie konta bankowego. Należy jednak przy tym zwracać uwagę na warunki, które stawiają banki. Po pierwsze, oferty zwykle dotyczą tylko nowych klientów, tzn. osób, które nie posiadają jeszcze w danym banku żadnego aktywnego produktu.

Po drugie, wymagane jest często spełnienie innych dodatkowych warunków, takich jak wykonanie jednego przelewu, rejestracja w aplikacji mobilnej, czy wpłacenie na konto określonej kwoty.

Możliwością dodatkowego zarobku na produktach bankowych jest uczestnictwo w programie partnerskim. Dzięki temu będziemy mogli odpłatnie polecać produkty bankowe również innym osobom. Jednak w tym przypadku, do działania na większą skalę, przyda się posiadanie strony internetowej.

Więcej na temat zarabiania na produktach bankowych znajdziesz we wpisie; jak szybko zarobić w Internecie. Znajduje się tam również instrukcja zarabiania na programach partnerskich.

Wypełnianie ankiet

Płatne ankiety mogą być dobrym sposobem na zarabianie przez Internet dla początkujących. Obecnie na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm płacących użytkownikom za wypełnianie ankiet. Warto jednak skupić się na takich, które działają już od dłuższego czasu. Dzięki temu będziemy mieli większą pewność otrzymania zapłaty.

W zależności od firmy, za wypełnienie pojedynczej ankiety możesz otrzymać od kilkudziesięciu groszy, do kilkunastu złotych. Wysokość stawki uzależniona jest od czasu, jaki trzeba poświęcić na realizację zleconego zadania, najczęściej jest to jednak mała kwota. Dlatego, aby uzbierać większą sumę, trzeba się sporo napracować.

Niektóre firmy ankietowe stosują zapłatę w formie punktów, które możemy później wymienić na gotówkę lub bony do różnych sklepów. Przed rozpoczęciem współpracy, warto dokładnie zapoznać się z formą płatności za wypełnione ankiety.

Minusem zarabiania na ankietach jest konieczność podawania swoich danych osobowych i teleadresowych. Firma ankietowa będzie również chciała znać Twoje wykształcenie, status materialny, czy zwyczaje zakupowe.

Plusem jest brak konieczności opłacania podatków od dochodów z ankiet. Większość firm obsługujących płatne ankiety zrobi to za Ciebie.

Firmy oferujące płatne ankiety znajdziesz bez problemu za pomocą wyszukiwarki Google. Warto również poczytać opinie innych użytkowników na forach internetowych.

Do najpopularniejszych w Polsce paneli płatnych ankiet należą: e-panel.pl, moneyo.pl, czy badanie-opinii.pl. Jeśli chcesz zająć się ankietami na poważnie, i wypełniać ich dużo, zapisz się do kilku portali, ponieważ jeden raczej nie zapewni Ci dostatecznego dochodu.

Więcej na temat plusów i minusów płatnych ankiet znajdziesz w artykule zarobki w sieci. Poruszam tam również temat płatnego klikania reklam.

Jak rozliczyć przychody z Internetu

Jeśli już uda Ci się odpowiedzieć na pytanie, na czym zarabiać w Internecie, natychmiast pojawi się kolejne. Jak opodatkować przychody z działalności w sieci.

Problem ten jest dosyć złożony, dlatego opiszę go w skrócie. Sposób rozliczania się z dochodów z Internetu będzie uzależniony od formy Twojej działalności. Najlepszym wyjściem jest posiadanie oficjalnie zarejestrowanej działalności gospodarczej, ponieważ firmy o wiele chętniej współpracują z innymi firmami.

Po wykonanym zleceniu otrzymujesz zapłatę za wystawioną fakturę i problem z głowy. W przypadku umów o pracę, czy innych umów cywilno-prawnych, istnieje wiele niejasności i komplikacji dla obu stron.

Więcej na temat konkretnych form opodatkowania przeczytasz w nowym artykule jak rozliczyć dochody z Internetu.

Jeśli jeszcze nie wiesz, na czym zarabiać w Internecie, napisz do nas, lub skomentuj ten wpis. Zachęcamy również do udostępniania naszych postów w mediach społecznościowych.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści.

Poniżej znajduje się stara wersja tego samego artykułu.

Poprzednia wersja artykułu, na czym zarabiać w Internecie.

W życiu czasem bywają dobre i złe dni. Szczególnie te gorsze są dla nas kłopotliwe, każda chwila przebiega przed oczami, zastanawiamy się, dlaczego znów nam nie wyszło. Napotkane osoby są od nas lepsze, a my tkwimy na samym dnie. Z tego artykułu dowiesz się, na czym zarabiać w Internecie, poznasz kilka sprawdzonych sposobów.

Na czym zarabiać w Internecie

Brak środków do życia, brak funduszy na utrzymanie rodziny, spokojny urlop. W obecnych czasach wszystko kręci się wokół pieniądza. Co zrobić, by poszybować wysoko? Wziąć się w garść i poszukać zajęcia dla siebie. Nie masz z kim zostawić dzieci? Czas zawsze sobie zorganizujesz, tylko potrzebne są dobre chęci. Co jeszcze? Pomysł na pieniądz. Ostatnimi czasy coraz popularniejszym źródłem dochodu jest sieć. Zatem, na czym zarabiać w Internecie? Jak odnaleźć odpowiednie źródło dochodu?

Wszystko po kolei. Nie od razu Kraków zbudowano

Era Internetu to przeskok w nieznane. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, dopływ informacji z każdej strony. Bardzo prostym, a co ciekawe dla wielu osób spotykanym na co dzień sposobem jest dostarczenie informacji. Całkiem zwyczajnie można zarobić w Internecie. Nasza działalność rozpoczyna się w momencie uruchomienia bloga czy innego serwisu internetowego. Nie jesteśmy już przeciętnym odbiorcą informacji, teraz jesteśmy już dostawcą.

Na czym zarabiać w Internecie, praca dorywcza

Czy zarabianie przez Internet to stabilne źródło dochodu? Zapewne dla wielu osób bywa zgubne, nastawiamy się na kokosy, a początki bywają bardzo ciężkie. Nie jest to proste zajęcie, trzeba włożyć sporo chęci i pracy, by za kilka tygodni, miesięcy poczuć zmiany na swoim koncie. Warto uważać na oszustów, którzy często szukają szybkiego zarobku i na starcie proszą o wpłatę pieniędzy. Zanim zdecydujemy się na kolejny krok, każde nowe ogłoszenie warto przeanalizować kilka razy.

Uważaj na oszustów i naciągaczy

Nie chcesz zakładać bloga? Nie wiesz co na nim pisać? Może warto rozejrzeć się za innym zajęciem. Bardzo popularne w sieci jest klikanie w reklamy. Wiele ofert, często naciągaczy, którzy naszym kosztem próbują się wzbogacić. Inną bardzo ciekawą metodą jest oczywiście wypełnianie ankiet. Zajęcie, które pochłania trochę czasu, niestety pojawiają się niespodziewanie, w momencie gdy nie dysponujemy odpowiednim czasem. Ankieta znika z przed naszych oczu, a my tracimy możliwość zarobienia pieniędzy. Frustrujące.

Magiczne sposoby zarobkowania to obecnie plaga. Każdy poszukuje odpowiedniego zajęcia, jednak czy chcemy pracować na poważnie? Czy tylko potrzebujesz doskrobać kilka drobnych do wypłaty.
Na czym oprzeć swój biznes? Oczywiście na sprzedaży informacji, w tradycyjnym handlu sprzedajemy towar, który można sprzedać tylko raz, a informacją możemy handlować bez ograniczeń.Czym więc się zająć, by rozprowadzać informację?

Na czym zarabiać w Internecie, zarabianie w programach partnerskich.

Po pierwsze programy partnerskie. Czy jest to dobre źródło dochodu? Oczywiście, działając na swoim blogu, możesz zarobić sporo pieniędzy. Wystarczy dobry link, który wykorzysta odwiedzający Cię klient, by na Twoim koncie pojawiła się zarobiona prowizja. Otrzymujemy pieniądze za promowanie produktów innych firm, przeważnie tych, które nakładają sporą marżę na swój asortyment, informacja sprzedana u nas przynosi nam duży dochód.

Zarabiaj na reklamach Google AdSense.

Czy to jedyny sposób zarobkowania? Inną, bardzo korzystną alternatywą jest  Google AdSense. Wystarczy przystąpić do programu, wygenerować kod, wkleić go na naszej stronie i czekamy na zyski. Osoby, które odwiedzą naszą witrynę, klikając w reklamę, uruchamiają machinę zarabiania. Na nasze konto zaczynają wpływać pieniążki, początki bywają trudne, szczególnie gdy na naszej stornie znikomy ruch. Warto zainwestować swój czas, by za tydzień, może miesiąc cieszyć się przychodami. Ludzie często potrafią zarobić spore sumy, które pozwalają na godziwe życie.

Pisanie tekstów – copywriting.

No dobrze, a co w przypadku gdy nie prowadzimy własnego bloga, strony internetowej. Istnieje możliwość, często zapominana przez wielu, jest to copywriting.

Po pierwsze portale, wystarczy rejestracja i w kilka chwil możesz zacząć pisać własne teksty na sprzedaż lub realizować zlecenia. Zarobki nie są duże, lecz z coraz większym doświadczeniem zyskujemy możliwość zebrania większej gotówki. Strony przeznaczone dla copywriterów to nie wszystko, dużą szansę dają różne portale ogłoszeniowe, na których można znaleźć bezpośrednie oferty. Często tym sposobem rozwija się długa i owocująca współpraca. Spróbować można umieścić własne ogłoszenie w Internecie, albo podjąć pracę w agencji reklamowej, która często oferuje zdalną pracę dla „pisarzy”.
Internet to skarbnica możliwości, każdy odnajdzie coś dla siebie. Czy wiesz, na czym zarabiać w Internecie? Zapraszam również na mojego bloga na temat narzędzi marketingu internetowego.

Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania. Zachęcamy również do komentowania wpisów.

5/5 - (3 votes)

Similar Posts

3 Comments

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. Potwierdzam, że Copywriting to sposób na szybkie zarobienie pierwszych pieniędzy. Ja postanowiłem spróbować i chociaż nie miałem żadnego doświadczenia, to pozyskałem w ciągu zaledwie 1 miesiąca zlecenia na kwotę 1700 zł.

    Niby, nie wiele, ale z drugiej strony nie musiałem czekać na efekty długimi miesiącami. Polecam każdemu.

  3. Uważaj, żebyś przez nieuwagę nie stworzył czegoś wiekopomnego i na stałe wpisał się w historię indeksów google 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *