Obecnie, w większości banków, założymy konto bankowe przez Internet. Po wypełnieniu internetowego wniosku o otwarcie konta, bank zaproponuje sposoby zawarcia umowy. Wybierz dogodny dla Ciebie sposób, i zapoznaj się z aktualną ofertą banków.

Konto bankowe przez Internet

Czym jest konto bankowe przez Internet

Konto osobiste to podstawowy  produkt banku, skierowany do klientów indywidualnych. Rachunek bankowy pozwala na codzienne, bezpieczne korzystanie z Twoich pieniędzy, umożliwia wykonywanie operacji bankowych takich jak wypłaty, wpłaty oraz przelew. Za pośrednictwem konta osobistego opłacić również  bieżące rachunków. Na konto osobiste wpływa Twoje wynagrodzenie, a ze zgromadzonych na nim środków wykonasz operacje bankowe oraz zapłacisz za zakupy w sklepie czy w Internecie.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe przez Internet

W Polsce działa już kilkadziesiąt różnych banków czy innych instytucji finansowych. Większość z nich oferuje swoim klientom konta osobiste. Tak duża liczba dostępnych ofert może być trochę przytłaczająca. Wybór odpowiedniego produktu nie jest przez to łatwy. 

Konto przez Internet

Bardzo pomocne mogą się okazać różnego rodzaju rankingi czy porównywarki kont osobistych.  Zdecydowanie ułatwią one wybór konta osobistego. Niezależnie od tego, czy szukasz swojego pierwszego rachunku, idealnego konta głównego,  odpowiedniej oferty na wakacyjny wyjazd, z pomocą odpowiedniej porównywarki, łatwo znajdziesz najlepszą ofertę. Sprawdź  konto osobiste ranking. 

Jednak czasami warto poświęcić kilka minut na dokładne zapoznanie się z ofertami. Dłuższe przemyślenie wszystkich za i przeciw, pozwoli na podjęcie optymalnej decyzji, która zaprocentuje w przyszłości. 

Jak działa porównywarka kont bankowych

Porównywarka ofert pomoże Ci znaleźć konto bankowe przez Internet – dostosowane do Twoich potrzeb. W odpowiednich polach formularza określasz ile wykonujesz co miesiąc przelewów, oraz jak często korzystasz z bankomatów. W wynikach wyszukiwania otrzymasz całą listę ofert dopasowanych do Twoich preferencji. 

Aby wybrać najlepsze konto bankowe przez Internet, warto uwzględnić kilka czynników:

  • aktualne promocje,
  • opłaty po okresie promocyjnym
  • dostęp przez aplikację, operacje mobilne, 
  • bankowość internetowa,
  • dodatkowe usługi

Jak otworzyć konto bankowe przez Internet

Wnioski o otwarcie konta bankowego online, są  większości banków bardzo podobne. Wynika to z obowiązujących przepisów prawa, do których muszą się stosować wszystkie banki.  Procedura  otwierania konta bankowego przez Internet, składa się z czterech podstawowych kroków.

Po pierwsze wybór oferty

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniego produktu.  Na tym etapie musisz wiedzieć, do czego jest Ci  potrzebne Ci konto bankowe, oraz jak intensywnie zamierzasz z niego korzystać. Ile razy w miesiącu planujesz wypłaty z bankomatu oraz jak często wykonujesz przelewy.

Oczywiście nie sposób dokładnie zapoznać się z każdą dostępną na rynku ofertą. Jest ich mnóstwo. Pomocne okażą się  internetowe rankingi czy porównywarki ofert. Natomiast jeśli planujesz otworzyć konto bankowe przez internet  bez wychodzenia z domu, warto przy wyborze oferty uwzględnić sposób podpisania umowy.

Po ostatecznym dokonaniu wyboru oferty przechodzisz do kolejnego kroku.

Po drugie wypełnienie wniosku

Następnym krokiem przy zakładaniu konta przez Internet,  jest wypełnienie wniosku. Formularze zamieszczone na stronach internetowych banków, z reguły są bardzo czytelne i intuicyjne. Wypełnienie formularza, zajmuje tylko kilka minut. Teraz potrzebne będą Twoje dane z dowodu osobistego oraz numer telefonu i adres zamieszkania.

W przypadku korzystania z aplikacji mobilnej należy rozpocząć od jej zainstalowania na swoim urządzeniu. Obecnie możliwość otwierania konta w aplikacji mobilnej udostępniają banki: Pekao, Credit Agricole,  oraz ING. 

Po trzecie weryfikacja tożsamości

Kiedy wniosek zostanie już poprawnie wypełniony i wysłany za pośrednictwem strony internetowej banku, pozostaje jeszcze podpisanie, czy może raczej zaakceptowanie umowy. W zależności konkretnego banku umowę możesz zawrzeć  na jeden z wybranych sposobów, opisanych w tabeli powyżej.

Jest to przelew weryfikacyjny, rozmowa wideo, podpisanie umowy w obecności kuriera, wizyta w banku, lub skorzystanie z aplikacji mobilnej. Weryfikacja tożsamości w aplikacji mobilnej, może  polegać na rozmowie wideo lub wysłaniu zdjęć dokumentu tożsamości oraz zdjęcia twarzy.

Po czwarte zawarcie umowy i korzystanie z konta

W  przypadku skorzystania z aplikacji, przelewu weryfikacyjnego lub rozmowy wideo, z konta będzie można korzystać już po kilku minutach od pozytywnej weryfikacji tożsamości. Natomiast decydując się na dostarczenie umowy przez kuriera, konto będzie aktywne dopiero po dostarczeniu podpisanej przez Ciebie  umowy z powrotem do banku.

Informację o uruchomieniu konta wysyłane są w wiadomości SMS lub mailem. Bank przesyła  również dane dostępowe do bankowości internetowej i  telefonicznej.  Zamówioną kartę płatniczą, otrzymasz pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (2 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *