Copywriting, czyli pisanie tekstów, to bardzo popularny zawód. Pisać teksty lubi i umie wiele osób, jednak gdzie szukać zleceń? Nie każdy napisze o wszystkim. Najlepiej pisać na tematy związane z wykształceniem, zainteresowaniami. Zleceń szuka się w różnych miejscach. Gdzie? Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

Pisanie tekstó

Portale z ogłoszeniami

To pierwszy krok na drodze do znalezienia zleceń. Można zamieścić swoje ogłoszenie i w ten sposób zdobyć nowych klientów. W treści napisz jak najwięcej o swoim doświadczeniu w pisaniu tekstów. Dobrym sposobem jest także odpowiadanie na liczne oferty, które warto regularnie przeglądać. Czasem wystarczy odrobina zaangażowania, a praca sama się znajdzie.

Grupy na portalach społecznościowych

Ukazują się tam oferty pracy, które dotyczą pisania tekstów. Zgłaszaj się do tych, których kryteria spełniasz. Masz wiedzę do napisania tekstu, który wymaga zleceniodawca. Widać, ile osób zgłosiło się na jedną ofertę. Ludzie zamieszczają komentarze z linkiem do swoich stron, blogów.

Aktywność w social mediach może być doskonałą okazją nie tylko na zawieranie nowych znajomości, ale również na znalezienie partnerów biznesowych.

Pisanie tekstów, spółpraca z agencją

Jeśli chcesz, możesz wysyłać swoją ofertę do agencji marketingowych, które oferują pracę na stanowisku copywriter, który zajmuje się głównie pisaniem tekstów.. Zyskasz wtedy współpracę z większą lub mniejszą firmą. Zdobędziesz cenne doświadczenie. Oferowana jest praca zdalna i w siedzibie firmy. Warto spróbować, bo nic nie tracisz, a możesz wiele zyskać.

Portale dla copywriterów

To dobry sposób na zarobienie pieniędzy. Przeczytaj regulaminy i załóż profil na tego typu portalach. Czasami wymagany jest tekst próbny i bez tego niestety nie przekonasz się, ile możesz zarobić. Dostępność zleceń jest różna. Często jest zasada kto pierwszy ten lepszy. Należy uważnie przeglądać listę na portalu. Praca tam wymaga cierpliwości, regularnego zaglądania na stronę. Wybierasz ulubione tematy i piszesz artykuły, a także zarabiasz różne kwoty. Warto przekonać się, czy chcesz takiej formy współpracy i spróbować swoich sił. Linki do najpopularniejszych portali.

Giełda Tekstów

Pisanie artykułów i teksty SEO na zamówienie

GoodContent

Good Content

TeXtbookers

Text Bookers

Pisanie tekstów, załóż swój blog

Jeśli nie posiadasz bloga, to warto to nadrobić. Będzie stanowił twoje portfolio, które jest niezbędne. Jest szansa, że zleceniodawcy znajdą twoją stronę, ale pod warunkiem, że będzie widoczna w wyszukiwarkach. Do tego potrzebne jest profesjonalne pozycjonowanie stron, a także odpowiednie słowa kluczowe, które pozwolą na większą widoczność bloga.
Metod poszukiwania zleceń jest sporo. Warto wytrwale szukać.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania. Zachęcamy również do komentowania wpisów.

5/5 - (7 votes)

Similar Posts

2 Comments

  1. Czlowiek jest do tego stopnia egoistyczny, ze stojac nad grobem przyjaciela, potrafi plakac nad soba z powodu jego utraty. Agnieszka Lisak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *