Istotą programów partnerskich, jest otrzymywanie wynagrodzenia za promowanie produktów lub usług innych firm. Inną nazwą tego typu działalności jest afiliacja lub programy afiliacyjne. W praktyce jest to dokładnie to samo co programy partnerskie. Z tego artykułu dowiesz się jak zarabiać w programach partnerskich.

Zarabiaj na afiliacji

Czym jest afiliacja i jak zarabiać w programach partnerskich

W programach partnerskich mogą zarabiać zarówno początkujący jak też bardziej zaawansowani użytkownicy Internetu. Dlatego, zanim odpowiem na pytanie jak zarabiać w programach partnerskich, pozwolę sobie w kilku słowach opisać, czym są i jak działają programy partnerskie.

Firma, która za Twoim pośrednictwem promuje towar lub usługę, udostępnia unikalny przypisany do Ciebie link. Za pomocą tego linku polecony przez Ciebie klient dokonuje zakupu. Wynagrodzenie naliczane jest najczęściej tylko za zrealizowaną sprzedaż. Zdarzają się też programy, w których prowizję otrzymamy również za samo nawiązanie kontaktu przez firmę z poleconym przez nas klientem.

Niektóre firmy zamiast linków stosują specjalne przypisane do nas kody lub po prostu naszą nazwę użytkownika. W takim wypadku polecony przez nas klient wpisuje unikalny kod w trakcie zakupu. Dzięki temu również otrzymamy prowizję za zrealizowaną sprzedaż.

W jaki sposób promować produkty

Jak już wspominałem we wcześniejszych wpisach, proponowane przeze mnie sposoby zarabiania w Internecie opierają się na posiadaniu strony internetowej. Wbrew pozorom uruchomienie własnej strony internetowej jest stosunkowo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Zachęcam do pobrania mojego darmowego e-booka Jak założyć własnego bloga. Informacje na temat zakładania własnej strony internetowej, znajdziesz również w zakładce jak zacząć. Znajdują się tam informacje na temat rejestracji domeny oraz wykupienia hostingu.

Co prawda są tacy, którzy twierdzą, że działanie w programach partnerskich nie wymaga posiadania własnej domeny, jednak ja się z tym nie zgadzam. Działać oczywiście możemy, ale zarobimy raczej niewiele. Jak zarabiać w programach partnerskich bez własnej strony internetowej? 

Alternatywą do własnej strony internetowej są tylko media społecznościowe. Jednak nasi znajomi nie będą raczej tym zachwyceni. Po otrzymaniu od nas kilku tego typu ofert prędzej czy później nas zablokują.

Jak zarabiać w programach partnerskich, od czego zacząć

Przystąpienie do programu partnerskiego zazwyczaj jest bezpłatne. Zdarzają się osoby, które pobierają jakąś opłatę za „wprowadzenie” do biznesu. Nie jest to jednak koszt samego przystąpienia do programu tylko raczej szkolenia z zakresu jego funkcjonowania. Zdarzają się także nieuczciwi internauci, którzy obiecują pomoc, której później nie świadczą. Dlatego warto zawsze w miarę możliwości sprawdzać osoby, które zachęcają nas do przystąpienia do takiego czy innego programu.

Program partnerski Money2Money, w którym ja zarabiam, oraz który gorąco polecam, działa na rynku od wielu lat. Jest częścią dużej grupy WP. Jest to więc pewny i sprawdzony partner. Rozliczenia są uczciwe, a prowizje stosunkowo wysokie. Tutaj możesz się bezpłatnie zapisać do programu. Jeżeli zdecydujesz się na przystąpienie do programu z mojego polecenia, (mojego linka) możesz liczyć na moje wsparcie.

Więcej informacji na temat tego programu znajdziesz we wpisie zarabianie na afiliacji. Na krótkim wideo poniżej, prezentuje działanie programu, oraz sposób zarabiania na promowaniu produktów bankowych. 

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (7 votes)

Similar Posts

8 Comments

  1. Zastanawiam się nad zapisanie sie do tego programu ale jaką mam gwarancje że firma wypłaci mi zarobione prowizje ? słyszy się czasem żę jakaś firma się zwinęła i nie wypłaciła…

    1. Polecana tutaj firma działą na rynku od kilkunastu lat, myślę że to jes jej najlepsza gwarancja wypłaty prowizji. pozdrawiam

    1. Witaj Moniko, dzięki za to pytanie. Wysokość zarobków uzależniona jest przede wszystkim od ilości pracy jaką w to włożymy. Najlepsze jest jednak to że nie ma górnej granicy zarobków. Wiadomo, że na początku będzie trochę trudno. Jednak z czasem kiedy nabierzesz wprawy, zdobędziesz odpowiednią wiedzę, wszystko zacznie się poprawiać. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *