Na czym zarabiać

Zanim odpowiem na pytanie „na czym zarabiać w Internecie”, chciałbym wyjaśnić, co to właściwie dla mnie oznacza. Otóż przez zarabianie w Internecie rozumiem pracę na własny rachunek. Prowadzenie zorganizowanej, przemyślanej działalności w sieci z możliwością zarabiania na niej.

Czy nam się to podoba czy nie, żyjemy w erze informacyjnej. Informacja stała się towarem i można na niej sporo zarobić. W jaki sposób ? Bardzo prosty i najbardziej oczywisty. Jest to dostarczanie informacji.

Uruchomienie bloga czy innego serwisu internetowego to moment, w którym z odbiorcy informacji stajemy się dostawcą.

Oczywiście mam świadomość, że inni ludzie mogą rozumieć to w zupełnie inny sposób. Wiem, jak dużą popularnością cieszą się stronki z ofertami dodatkowego zarobku w Internecie. Jeżeli wpiszemy w Google frazę „na czym zarabiać w Internecie”, pojawi nam się cała lista gwarantowanych sposobów na szybki zarobek.

Na czym nie zarabiać

Numerem jeden popularności jest chyba dzisiaj mityczne klikanie w reklamy. Jeżeli kiedyś tego próbowaliście, to wiecie, ile się trzeba namęczyć, żeby zarobić choćby kilka złotych. Inną kwestią jest to, że reklamodawcy raczej nie po to płacą często grube pieniądze za reklamy, żeby ktoś inny zarabiaj na klikaniu w nie. W związku z tym takie intencjonalne klikanie, dla mnie wydaje się trochę nieuczciwe. Dlatego do tego tematu raczej nie będę już wracał w moich wpisach.

Numer dwa popularności to wypełnianiem ankiet. Z mojego doświadczenia wynika, że ankiety jak na złość pojawiały się w momencie, kiedy nie dysponowałem wolnym czasem. Natomiast kiedy miałem już wolną chwilę, były już nieaktualne, a nowe nie przychodziły.

Mimo wszystko dorywcze wypełnianie ankiet może być uzasadnione w niektórych przypadkach. Czas spędzany na długich dojazdach do pracy lub szkoły może być dobrą okazją na zarobienie dodatkowych pieniędzy na ankietach. Pod warunkiem oczywiście, że w tym czasie nie prowadzimy samochodu.

Przykłady wymienione powyżej, podobnie jak wiele innych, dowodzą, że na odbieraniu czy konsumowaniu informacji również można trochę zarobić.

Jednak wszystkie te „cudowne” sposoby zarabiania w sieci mają jedną podstawową wadę. Podobnie jak to ma miejsce w tradycyjnej pracy, wymieniamy nasz czas za pieniądze. Niestety nasz czas jest ograniczony, zatem ograniczone będą również nasze zarobki. Co więc począć ?

Niebieska czy czerwona pigułka ?

Proponuje zadać sobie pytanie, czego właściwie oczekujesz. Jaki jest Twój cell. Chcesz pracować tradycyjnie, wykorzystując do tego Internet, czy może szukasz zmiany. Traktujesz zarabianie w sieci jako dodatkowe źródło dochodu, czy może docelowo zamierzasz prowadzić internetowy biznes na pełen etat.

Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy, to niestety nie będę mógł Ci za wiele pomóc. Jeśli jednak podobnie jak ja dostrzegasz ogromny potencjał w tworzącej się właśnie równoległej gospodarce cyfrowej, zapraszam do dalszej lektury.

Najlepszy sposób na zarabianie w sieci

Jaki jest zatem ten najlepszy sposób na zarabianie w Internecie ? Pewnie się dziwisz, ale moim zdaniem dokładnie taki sam jak w tradycyjnej gospodarce.

Pieniądze to współczesny środek płatniczy, którym posługują się ludzie na całym świecie. Cały sekret zarabiania polega na tym, żeby dostarczyć ludziom jakieś dobro, za które oni będą skłonni nam zapłacić.

W tradycyjnej gospodarce takim dobrem są przeważnie towary, ale także usługi. W gospodarce cyfrowej najbardziej pożądanym dobrem jest informacja. Największą zaletą informacji jako towaru jest to, że praktycznie nie zużywa się w procesie sprzedaży. Dla porównania towar tradycyjny, fizyczny, można sprzedać tylko raz. Informacje natomiast raz wytworzoną lub pozyskaną, możemy sprzedawać bez końca.

.

[Głosów:5    Średnia:5/5]