W większości banków możemy bardzo łatwo otworzyć konto przez Internet. Mamy do dyspozycji kilka sposobów weryfikacji tożsamości , oraz możliwości zawierania zdalnie umowy o prowadzenie rachunku bankowego. W tym artykule znajdziesz opis wszystkich dostępnych metod otwierania konta bankowe bez wychodzenia z domu.

Konto przez Internet

Jak otworzyć konto bankowe przez Internet

Aby założyć konto przez Internet, wystarczy wejść na stronę internetową wybranego banku, oraz wypełnić krótki wniosek. Po wprowadzeniu podstawowych danych osobowych i teleadresowych zostaniesz poproszony o weryfikację tożsamości lub umówienie się na spotkanie z kurierem w celu podpisania umowy.

Oczekiwanie na kuriera bywa czasami problematyczne, dlatego możliwe jest zawarcie umowy o konto bankowe całkowicie online. Potwierdzenie tożsamości przez Internet jest niezbędnym procesu otwierania konta bankowego bez wychodzenia z domu, bez konieczności spotkania z kurierem.

Weryfikacja tożsamości i zawarcie umowy może być wykonane na jeden z trzech sposobów: rozmowa wideo, przelew weryfikacyjny lub biometria, czyli konto na selfie.

Konto przez Internet w aplikacji mobilnej

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem otwierania rachunku bankowego przez Internet, jest skorzystanie z bankowej aplikacji mobilnej. Wystarczy zainstalować aplikację mobilną wybranego banku, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na smartfonie.

Otwieranie konta bankowego w aplikacji jest bardzo prosta. Po uruchomieniu pobranej aplikacji rejestrujesz się jako użytkownik, i wybierasz interesujący Cię produkt bankowy.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości osoby wnioskującej o konto bankowe. Odbywa się to przez wykonanie fotografii dokumentu oraz twarzy. System komputerowy banku automatycznie odczytuje dane z dokumentu, oraz porównuje je z informacjami wprowadzonymi we wniosku.

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie umowy, przez wprowadzenie specjalnego kodu autoryzacyjnego otrzymanego we wiadomości SMS. To wszystko. Od tego momentu możesz korzystać ze swojego nowego konta przez Internet.

Konto przez Internet w czasie rozmowy wideo

W kilku bankach dostępna jest opcja otwierania konta bankowego w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku. Na początek wypełniamy jednak wniosek na stronie internetowej banku, i wybieramy wideo weryfikację jako formę zawarcia umowy.

W czasie wideo konferencji z przedstawicielem banku prezentujesz do kamery internetowej swój dokument tożsamości, oraz wyrażasz chęć zawarcia umowy o prowadzenie rachunku bankowego.

Podobnie jak w przypadku otwierania konta na selfie, system informatyczny banku odczytuje dane z naszego dokumentu i porównuje je z danymi wprowadzonymi we wniosku.

Sprawdź najnowszy ranking kont osobistych. Link znajdujący się przy każdej ofercie przeniesie Cię na stronę internetową banku. Jeśli masz pytania jak otworzyć konto przez Internet, napisz do nas wiadomość lub skomentuj wpis.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (6 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *