Internetowy ranking kont osobistych to zestawienie aktualnie dostępnych na rynku ofert. Dzięki porównaniu produktów kilku banków, z łatwością wybierzemy optymalne, dopasowane do naszych potrzeb rozwiązanie. Umieszczony przy każdej ofercie link, przeniesie nas na oficjalną stronę internetową danego banku.

Ranking kont osobistych

Jak dbać o swoje finanse osobiste

Finanse osobiste są bardzo ważną sferą życia dla większości z nas. Bezpieczeństwo finansowe jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Poprzez pracę zarobkową, staramy się zapewnić ciągły przypływ gotówki na nasze konto bankowe, co zapewnia przetrwanie nam i naszym bliskim. Zakładamy, że jeżeli będziemy więcej zarabiać, nasze problemy finansowe znikną, a życie od tej pory będzie już zawsze usłane różami. Niestety nie zawsze tak jest, a właściwie to bardzo rzadko się to zdarza. Dlaczego ?

Problem w tym, że zazwyczaj wraz ze wzrostem dochodów, rosną również nasze potrzeby. Mówiąc wprost – im więcej zarobimy, tym więcej wydajemy. Nasze potrzeby rosną proporcjonalnie do naszych zarobków, a przynajmniej tak nam się wydaje. Kiedy sprawy przybierają taki obrót, nasze finanse znajdują się w bardzo słabej formie, niezależnie od tego, ile zarabiamy. Nie musi jednak tak być. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka przydatnych porad, aby zadbać o swoje finanse. 

Podstawowa zasada

Złota zasada, promowana przez wielu specjalistów od zarządzania finansami jest banalnie prosta a przy tym genialna. Wydawaj mniej niż zarabiasz.  To, co  z logicznego punktu widzenia wydaje się oczywiste, przez większość ludzi nie jest stosowane. W najlepszym wypadku wydają wszystko, co zarabiają, a w najgorszym żyją cały czas na kredyt, przez co wpadają w spiralę zadłużenia. Dlaczego tak się dzieje ? Problem polega na tym, że ludzie w większości po prostu nie wiedzą, ile wydają albo raczej, na co wydają. Oczywiście na koniec miesiąca zakładają, że wydali tyle, ile zarobili, jednak często zdarza się, że w tym czasie również pożyczali albo zwracali pożyczki. W takim wypadku, jeżeli ktoś nie prowadzi „budżetu domowego”,  właściwie nie wie nic, albo wie bardzo niewiele o swoich finansach, 

Zarządzanie pieniędzmi

Jak zatem zarządzać finansami ? Pierwszym, najważniejszym krokiem jest sporządzenie bilansu swoich przychodów i wydatków. Kiedy już to zrobimy, wtedy zobaczymy „czarno na białym”  ile zarobiliśmy, oraz ile i na co wydaliśmy. Na pozór wszystko wydaje się proste. Jednak jeśli ktoś przez kilka, lub kilkadziesiąt lat nie prowadził żadnej ewidencji swoich przychodów i wydatków, raczej nie będzie łatwo za pierwszym razem. Ważne, aby zrobić ten pierwszy krok, od tego wszystko się zaczyna.

Jakie konto bankowe wybrać

Kiedy już uporamy się z zebraniem wszystkich, w większości zbędnych wydatków w jednym miejscu, i zestawimy je z naszymi przychodami, w najlepszym wypadku stwierdzimy, że bilans wychodzi na zero. W takim przypadku większość z nas stwierdzi, że  zarabia za mało i zacznie szukać sposobu na zwiększenie przychodów.  Oczywiście na ma nic złego w zarabianiu więcej, ale raczej nie przyniesie to pożądanego rezultatu. Na tym etapie należ raczej ograniczyć zbędne wydatki. Na czym można zaoszczędzić ?

Ranking kont osobistych – wydawaj mniej na usługi bankowe.

Posiadanie konta bankowego jest już normą. Większość ludzi nie potrafi się bez niego obejść. Nie ma w tym nic złego, jednak warto rozsądnie wybierać dostawcę tej usługi i nie przepłacać. Ranking kont osobistych zawiera zestawienie dostępnych na rynku ofert. Dzięki temu bardzo łatwo możemy porównać oferty kilku banków. Na podstawie prezentowanych danych, takich jak miesięczny koszt obsługi konta czy opłaty dodatkowe, z pewnością wybierzesz najkorzystniejszą ofertę.

Internetowe porównywarki produktów bankowych

Porównywarki usług bankowych posiadają trochę inne funkcje niż wspomniany wcześniej ranking kont osobistych. Tutaj sami określamy parametry wyszukiwania produktów. Wybieramy np. wysokość miesięcznych wpływów na nasze konto, ilość przelewów, czy liczba wypłat z bankomatu. Porównywarka, na podstawie naszych „wytycznych”,  przedstawia nam listę produktów, które będą najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki temu wybierzemy najkorzystniejszą ofertę.  Oszczędzanie to jednak nie wszystko. Na bankach możemy również zarabiać.

Ranking kont osobistych – zarabiaj na promocjach bankowych

Na polskim rynku działa kilkadziesiąt banków, dlatego mamy do czynienia ze sporą podażą produktów bankowych. Banki bardzo intensywnie zabiegają o pozyskanie nowych klientów. Często oferują nawet spore kwoty w postaci bonusów, za otwarcie konta. Jako klienci nie jesteśmy zobowiązani do posiadania konta bankowego w jednym banku przez dłuższy czas. Z łatwością możemy „przenosić” nasze rachunki bieżące pomiędzy bankami.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania. Zachęcamy również do komentowania wpisów.

5/5 - (4 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *