Start-up dziś to nie tylko model biznesowy, ale przede wszystkim pomysł na własny biznes. Sposób na pracę poza korporacją, w kawiarni lub zaciszu swojego mieszkania. Teraz nie tylko młodzi ludzie robią start-upy.

Pomysł na własny biznes

Statystyki pokazują, że 78% nowych firm zakładana jest przez ludzi 35+, którzy zdobyli już doświadczenie zawodowe po studiach i teraz zaczynają kreować swoją rzeczywistość.

Liczy się przede wszystkim pomysł i determinacja jak powtarza wielu wizjonerów, jednak nie każdy z nas może być szefem start-upu. Jak więc zacząć swój własny biznes i zarobić pierwszy milion ?

Pomysł na własny biznes to dopiero początek

Pierwszy najważniejszy punkt to testy, konsultacje i poprawki. Zanim otworzymy firmę, musimy znaleźć niszę, ustalić branżę, wykreować produkt, przeanalizować ruchy konkurencji, zdobyć środki. Jednak przemyślenie tego wszystkiego w domu to nie wszystko.

Musimy przede wszystkim sprawdzić, czy to się „przyjmie”. Radzić się ludzi, którzy wykreowali już własną markę, pytać i wyciągać wnioski, czyli tak zwana wiedza z czyjegoś doświadczenia.

Zdobywanie wiedzy, biznes plan

Kolejny ważny punkt to wiedza z naszego własnego doświadczenia. Mamy już wykreowany produkt, czyli 10% naszego sukcesu. Następny krok to praca nad nim, czyli 70% sukcesu.

Praca w naszej nowo powstałej firmie, czasem nawet 24 godzinna, z której wyciągamy wnioski, dokonujemy ciągłych poprawek. Należy również dołożyć 20% sukcesu z PR, gdzie potrzebne nam będzie nasz osobisty rozwój i poszerzanie wiedzy z tego zakresu. Bardzo przydatna może się również okazać znajomość podstaw marketingu internetowego.

Prowadzenie firmy to gra zespołowa

Produkt, praca i PR nadal mogą jeszcze nie wystarczyć, do pełnego sukcesu. „No man is an Island” mówią Anglicy. Potrzebujemy zespołu komunikatywnego, młodego i nastawionego na szybkie działanie, ponieważ jeżeli nasz produkt nie jest zastrzeżony, zaraz możemy zobaczyć nasz pomysł u konkurencji. Jak temu zapobiec?

Właśnie poprzez dynamiczny rozwój i innowacyjność. Nie wszystko jednak będziemy w stanie zrobić sami. Potrzebny jest zespół. Młody informatyk siedzący w kawiarni i tworzący jednoosobową firmę to już przeżytek.

Jeśli nie jednoosobowa działalność gospodarcza to co

Zapytać więc można, dlaczego jednoosobowe formy to już przeżytek? Ponieważ mają one ograniczony rozwój, nie są w stanie wejść na rynek międzynarodowy i się rozwijać. Dlatego realizując pomysł na własny biznes, warto rozważyć inne formy prowadzenia działalności.

Sprawdź, czy twoja przyszła firma ma takie możliwości. Warto przemyśleć ekspansję globalną na długo przed jej rozpoczęciem, czy jest to wartościowy produkt w innych krajach, czy w innych klimacie również okaże się użyteczny? Ta skalowalność jest bardzo ważna, ponieważ każda bariera dla rozwoju może doprowadzić do upadku twojego start-upu.

80 % firm upada w pierwszym roku

Upadek naszej firmy jest czymś, przed czym chce się ustrzec każdy przedsiębiorca. Żeby temu zapobiec, trzeba otworzyć się na przysłowiowe „dołożenie kolejnego serwera”, a więc ekspansję.

Warto korzystać z darmowych lub tanich rozwiązań takich jak serwery Amazon chmury czy Google Analytics. Pomysł na własny biznes warto oprzeć o nowoczesne technologie.

Pozwolą nam one monitorować rozwój, wyciągać wnioski z porażek i śledzić ruchy konsumenta, dzięki czemu możemy trafniej ocenić czy produkt będzie popularny, co z kolei wpłynie na kontrolowany rozrost naszej firmy.

Pomysł na własny biznes – skorzystaj z nowych technologii

Można więc powiedzieć, że fundament to Internet a z nim nowa technologia. Otwartość na zmiany i pomysły przyśpieszające procesy analityczne w firmie, mogą posłużyć nam do rozwoju lub zmian. Na koniec, warto zastanowić się nad pytaniem „Start-up i co dalej? ”.

Ponieważ modna nazwa to nie wszystko, koniec końców jesteśmy po prostu małą firmą płacącą podatki i pensje swoim pracownikom. Jeżeli interesuje Cię praca w sieci, sprawdź artykuł jak zacząć zarabiać w Internecie.

Praca przez Internet na własny rachunek, to może być doskonały pomysł na własny biznes. Codziennie pojawiają się nowe możliwości, warto z nich skorzystać.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (3 votes)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *