Pomysł na własny biznes – Startup

  • Biznes
Pomysł na własny biznes
Pomysł na własny biznes

Start-up dziś to nie tylko model biznesowy, ale przede wszystkim pomysł na własny biznes. Sposób na pracę poza korporacją, w kawiarni lub zaciszu swojego mieszkania. Teraz nie tylko młodzi ludzie robią start-upy. Statystyki pokazują, że 78% nowych firm zakładana jest przez ludzi 35+, którzy zdobyli już doświadczenie zawodowe po studiach i teraz zaczynają kreować swoją rzeczywistość. Liczy się przede wszystkim pomysł i determinacja jak powtarza wielu wizjonerów, jednak nie każdy z nas może być szefem start-upu. Jak więc zacząć swój własny biznes i zarobić pierwszy milion ?

Pomysł na własny biznes to dopiero początek.

Pierwszy najważniejszy punkt to testy, konsultacje i poprawki. Zanim otworzymy firmę, musimy znaleźć niszę, ustalić branżę, wykreować produkt, przeanalizować ruchy konkurencji, zdobyć środki. Jednak przemyślenie tego wszystkiego w domu to nie wszystko. Musimy przede wszystkim sprawdzić, czy to się „przyjmie”. Radzić się ludzi, którzy wykreowali już własną markę, pytać i wyciągać wnioski, czyli tak zwana wiedza z czyjegoś doświadczenia.

Zdobywanie wiedzy, biznes plan.

Kolejny ważny punkt to wiedza z naszego własnego doświadczenia. Mamy już wykreowany produkt, czyli 10% naszego sukcesu. Następny krok to praca nad nim, czyli 70% sukcesu. Praca w naszej nowo powstałej firmie, czasem nawet 24 godzinna, z której wyciągamy wnioski, dokonujemy ciągłych poprawek. Należy również dołożyć 20% sukcesu z PR, gdzie potrzebne nam będzie nasz osobisty rozwój i poszerzanie wiedzy z tego zakresu.

Prowadzenie firmy to gra zespołowa.

Produkt, praca i PR nadal mogą jeszcze nie wystarczyć, do pełnego sukcesu. „No man is an Island” mówią Anglicy. Potrzebujemy zespołu komunikatywnego, młodego i nastawionego na szybkie działanie, ponieważ jeżeli nasz produkt nie jest zastrzeżony, zaraz możemy zobaczyć nasz pomysł u konkurencji. Jak temu zapobiec? Właśnie poprzez dynamiczny rozwój i innowacyjność. Nie wszystko jednak będziemy w stanie zrobić sami. Potrzebny jest zespół. Młody informatyk siedzący w kawiarni i tworzący jednoosobową firmę to już przeżytek.

Jeśli nie jednoosobowa działalność gospodarcza to co?

Zapytać więc można, dlaczego jednoosobowe formy to już przeżytek? Ponieważ mają one ograniczony rozwój, nie są w stanie wejść na rynek międzynarodowy i się rozwijać. Sprawdźmy, czy twoja przyszła firma ma takie możliwości. Warto przemyśleć ekspansję globalną na długo przed jej rozpoczęciem, czy jest to wartościowy produkt w innych krajach, czy w innych klimacie również okaże się użyteczny? Ta skalowalność jest bardzo ważna, ponieważ każda bariera dla rozwoju może doprowadzić do upadku twojego start-upu.

80 % firm upada w pierwszym roku

Upadek naszej firmy jest czymś, przed czym chce się ustrzec każdy przedsiębiorca. Żeby temu zapobiec, trzeba otworzyć się na przysłowiowe „dołożenie kolejnego serwera” a więc ekspansję. Warto korzystać z darmowych lub tanich rozwiązań takich jak serwery Amazon, chmury czy Google Analitics.

Pozwolą nam one monitorować rozwój, wyciągać wnioski z porażek i śledzić ruchy konsumenta, dzięki czemu możemy trafniej ocenić czy produkt będzie popularny, co z kolei wpłynie na kontrolowany rozrost naszej firmy.

Pomysł na własny biznes – skorzystaj z nowych technologii

Można więc powiedzieć, że fundament to Internet a z nim nowa technologia. Otwartość na zmiany i pomysły przyśpieszające procesy analityczne w firmie, mogą posłużyć nam do rozwoju lub zmian. Na koniec, warto zastanowić się nad pytaniem „Start-up i co dalej? ”, Ponieważ modna nazwa to nie wszystko, koniec końców jesteśmy po prostu małą firmą płacącą podatki i pensje swoim pracownikom.

Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail.

[wpforms id=”735″]