Specjaliści zajmujący się marketingiem internetowym, mają do dyspozycji liczne narzędzia marketingowe. W tym artykule przedstawię kilka przykładów zastosowania różnych technik marketingowych.

Narzędzia marketingowe
Narzędzia marketingowe

Promocja firmy w Internecie

W dzisiejszych czasach pracownicy działów marketingu na całym świecie mają dużo pracy. Firmy konkurują ze sobą, próbując pozyskać nowych klientów, lub utrzymać dotychczasowych.

Rynek usług marketingowych zmienia się bardzo dynamicznie. Nowoczesne technologie wymuszają wprowadzanie różnych rozwiązań, których wcześniej nie było. To, co jest doskonałą okazją dla jednych, dla innych może być prawdziwą zmorą. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe narzędzia marketingowe.

Chociaż Internet jest z nami już od kilkudziesięciu lat, wiele osób nie potrafiło się jeszcze do niego przystosować. Nic zresztą dziwnego. Branża marketingu internetowego, oraz ogólnie branża IT, nieustannie ewoluuje. Czasami aż trudno nadążyć za tymi zmianami.

Wielu pracowników, czy właścicieli agencji marketingowych nie poradziło sobie w nowej sytuacji. Większość wiedzy, którą zdobyli przygotowując się do wykonywania zawodu, okazała się nieaktualna.

Oczywiście podstawowe filary marketingu się nie zmieniły. Jednak narzędzia wykorzystywane do ich wdrażania zdecydowanie poszły do przodu. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj wykorzystanie sieci Internet do prowadzenia kampanii reklamowych.

Media społecznościowe jako narzędzia marketingowe

Social media są zjawiskiem stosunkowo nowym. Co prawda już od samego początku istnienia Internetu mieliśmy do czynienia z interakcją pomiędzy użytkownikami. Jednak dopiero pojawienie się i rozwinięcie mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter, zmieniło całkowicie sposób komunikacji między ludźmi.

Dobrodziejstwa sieci społecznościowych zostały bardzo szybko zauważone przez agencje marketingowe. Właściciele portali społecznościowych również zdawali sobie sprawę z możliwości biznesowych, jakie dają nowe formy komunikacji. Facebook bardzo szybko wprowadził profile firmowe, tzw. Fanpage.

Powstały również sieci społecznościowe nastawione typowo na użytkowników biznesowych. Najpopularniejszym tego typu portalem jest LinkedIn. Na platformie LinkedIn możemy opublikować zarówno profile osobiste, jak i firmowe. Użytkownicy tej sieci społecznościowej publikują na swoich profilach osobistych, wszystkie informacje na temat swojej kariery zawodowej.

Portal LinkedIn stał się swego rodzaju bazą CV. Doskonale czują się tam agencje HR. Znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy nie stanowi już problemu.

Blogi firmowe

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie własnego bloga firmowego. Można na nim zamieszczać aktualności dotyczące działalności firmy. Blog firmowy stanowi pewnego rodzaju zaplecze dla działu marketingowego w firmie. Dodatkowo pozwala na zbieranie adresów e-mail, oraz wysyłanie okresowych wiadomości do czytelników.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści.

5/5 - (5 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *