Internetowa porównywarka kart kredytowych, jest zestawieniem najlepszych ofert na rynku. Za pomocą tego prostego narzędzia, wybierzesz produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Porównywarka kart kredytowych

Karta kredytowa jest popularnym produktem bankowym, który może poprawić sytuację finansową Twojej firmy, lub budżetu domowego. Limit na karcie przyznawany przez bank, pozwala na kupowanie produktów i usług na kredyt, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warunkiem jest oczywiście spłacenie zadłużenia w wyznaczonym terminie.

Jak otrzymać kartę kredytową

Zasady przyznawania kart kredytowych, są ściśle określone przez banki. Podstawowym warunkiem otrzymania karty, jest tzw. zdolność kredytowa. W praktyce oznacza to, że jeśli kwalifikujemy się do otrzymania pożyczki czy kredytu, najpewniej dostaniemy również kartę kredytową.

Banki jak wiadomo, nie są organizacjami charytatywnymi, dlatego przyznając swoim klientom kredyt, chcą mieć pewność, że należność zostanie spłacona. Najważniejsza zasada mówi, że, kartę kredytową może otrzymać tylko osoba pełnoletnia, posiadająca zdolność do czynności prawnych.

Kolejnym, bardzo ważnym warunkiem otrzymania karty kredytowej, jest uzyskiwanie stałych dochodów. Nie ma tutaj jednak większego znaczenia, jakiego rodzaju są to dochody. Bardziej liczy się ich wysokość, oraz stabilność. Generalnie najlepiej oceniane przez banki są wpływy z umowy o pracę, oraz emerytury. Pod uwagę brane są jednak również inne czynniki.

Porównywarka kart kredytowych, warunki otrzymania kredytu

Na wysokość przyznanego limitu kredytowego mają wpływ różne czynniki. Wspomniane powyżej źródło dochodów, ma decydujący wpływ na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej, i otrzymanie fizycznej karty.

Wysokość limitu na karcie będzie uzależniona głównie od poziomu dochodów wnioskodawcy. Na tej podstawie obliczana jest zdolność kredytowa, która ma bezpośredni wpływ na wysokość limitu karty. Istotnym czynnikiem będzie tutaj dotychczasowa historia kredytowa, oraz aktualnie zaciągnięte zobowiązania.

Dla banku, duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu ma wiek osoby składającej wniosek. Jak wcześniej wspomniano, bank musi mieć pewność, że kredytobiorca spłaci swoje zobowiązanie. Dlatego wniosek osoby w podeszłym wieku, może ze względów statystycznych być odrzucony. Z drugiej strony duże szanse na otrzymanie kredytu będą miały osoby młode, z pozytywną historią kredytową.

Trzeba również zauważyć, że jeżeli chodzi o udzielenie kredytów, banki bardziej przychylnie patrzą na swoich aktualnych klientów. Dlatego często zdarza się, że bank sam wychodzi z ofertą udzielenia kredytu lub wyrobienia karty kredytowej. Pod warunkiem oczywiście, że klient już od jakiegoś czasu posiada konto osobiste w danym banku, oraz wywiązuje się z dotychczas zaciągniętych zobowiązań.

Porównywarka kart kredytowych, decyzja o posiadaniu karty

Na rynku usług finansowych panuje bardzo duża konkurencja. Banki różnymi sposobami starają się pozyskać nowych klientów. Potencjalni klienci banków, mogą na tym sporo zyskać. Przy wyborze najlepszego produktu, z pomocą przychodzi porównywarka kart kredytowych.

Decydując się na skorzystanie z określonego produktu finansowego, należy mieć pełną świadomość swoich potrzeb. Warto zadać sobie pytanie, do czego, i czy o ogóle jest mi potrzebna karta kredytowa. Instytucje finansowe bardzo chętnie pożyczają pieniądze klientom, którzy gwarantują ich oddanie.

Posiadając kartę kredytową, należy bardzo ostrożnie się z nią obchodzić. Dysponowanie dużym limitem kredytowym, może skłaniać nas do zakupów pod wpływem impulsu. Produktu najczęściej nie będzie można już zwrócić, natomiast zadłużenie na karcie trzeba będzie spłacić.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową, czym się kierować

Jeżeli po gruntownych przemyśleniach stwierdzić, że naprawdę potrzebujesz karty kredytowej, postaraj się wybrać najkorzystniejszą ofertę. Prezentowana na naszej stronie internetowej porównywarka kart kredytowych, pozwoli Ci ocenić aktualnie dostępne na rynku oferty.

Przy wyborze karty kredytowej, warto zwrócić uwagę na jej koszt. Posiadanie karty kredytowej opiera się na udzieleniu kredytu, dlatego najważniejszym wskaźnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wysokość oprocentowania karty, pokaże nam jakie odsetki będziemy płacić od wykorzystanej kwoty, po przekroczeniu okresu darmowego kredytowania.

Posiadanie karty kredytowej daje często możliwość korzystania z ofert specjalnych, partnerów banku. Internetowa porównywarka kart kredytowych uwzględnia rodzaj i wysokość rabatów oferowanych wraz z kartą. Dodatkowym argumentem przy wyborze konkretnej oferty może być jednorazowy bonus, oferowany przez bank.

Porównywarka kart kredytowych, podsumowanie

Karta kredytowa jest bardzo przydatnym narzędziem finansowym. Odpowiednio wykorzystana, może przynieść posiadaczowi wiele korzyści. Należy jednak pamiętać, że robiąc zakupy przy użyciu karty kredytowej, wydajemy nie swoje pieniądze. Każde zadłużenie trzeba prędzej czy później spłacić. Miejmy na uwadze, aby spłata wykorzystanego limitu kredytowego, nie nadwyrężała budżetu domowego czy firmowego.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (5 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *