Praca przez Internet daje wręcz nieograniczone możliwości. Możesz mieszkać i pracować w dowolnym miejscu na świecie. Jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu, co w dzisiejszych czasach nie powinno stanowić żadnego problemu. W tym artykule zaprezentuje najlepsze miasta i państwa do pracy przez Internet.

Najlepsze miasta i państwa
Najlepsze miasta i państwa do pracy przez Internet

Co daje praca przez Internet

Kiedy zapytamy osoby, które już od wielu lat pracują online, co jest największą korzyścią pracy przez Internet, większość z nich odpowie, że niezależność. Oczywiście pewien poziom niezależności uzyskamy, również zakładając tradycyjną firmę. Jednak jeżeli chodzi o wolność geograficzną, nic się nie równa z pracą online. Może poza byciem multimilionerem, który w ogóle już nie musi pracować.

Aby być precyzyjnym, muszę wyjaśnić jeszcze jedną kwestię. Praca przez Internet nie zawsze oznacza to samo. W dzisiejszych czasach praca zdalna staje się coraz bardziej popularne. Właściciele firm rezygnują z utrzymywania pomieszczeń biurowych i wysyłają swoich pracowników do pracy do ich własnych domów. Do domów tych pracowników oczywiście 😉

Jest to nadal praca dla kogoś, na etacie lub innej formie umowy cywilno-prawnej, jednak wykonywana na odległość. Pisząc o pracy przez Internet miałem raczej na myśli pracę na własny rachunek. Prowadzenie własnej firmy, operującej tylko i wyłącznie w Internecie, np.agencji marketingu internetowego.

Jak zacząć własny biznes online

Rozpoczynanie działalności biznesowej w Internecie, nie różni się niczym od rozpoczynania tradycyjnej formy działalności gospodarczej. Na początek musimy mieć biznesplan, albo chociaż jakiś pomysł na biznes. Kolejnym krokiem jest weryfikacja tego pomysłu. Odpowiednie badanie rynku, zapoznanie się z ofertą konkurencji i wykonanie niezbędnych kalkulacji.

Jeżeli wszystkie szczegóły mamy już dopracowane, trzeba zastanowić się nad formą prawną działalności. Najbezpieczniejsza z punktu widzenia zabezpieczenia własnego majątku, jest spółka prawa handlowego. Mam tutaj głównie na myśli najbardziej popularną spółkę z.o.o .

Prowadzenie spółki wymaga jednak sporo formalności, i raczej nie polecam od rozpoczynania kariery w biznesie online od zakładania spółki.

Formy prowadzenia działalności, najlepsze miasta i państwa

Jak otworzyć biznes
Najlepsze miasta i państwa do prowadzenia firmy

Inną formą prowadzenia działalności jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Proces rejestracji takiej „firmy” jest bardzo prosty. Nie potrzeba specjalistycznej wiedzy. Rejestrujemy działalność w rejestrze działalności gospodarczej, wnioskujemy o REGON, rejestrujemy się w Urzędzie Skarbowym, w Zus, i już jesteśmy przedsiębiorcami. Prawda, że łatwo ? 😉

Niestety nie za bardzo. Dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z polskimi urzędami, może się to wydawać proste. Rzeczywistość nie jest już tak kolorowa. Wnioski są skomplikowane, przepisy niejednoznaczne a składki na ubezpieczenia społeczne i podatki, bardzo wysokie.

Co zatem zrobić ?

Najlepsze miasta i państwa do pracy, działalność nierejestrowana

Działalność nierejestrowana wbrew pozorom nie oznacza prowadzenia działalności na czarno. Polega ona na legalnym wykonywaniu działalności bez formalnej rejestracji, pod warunkiem osiągania miesięcznych przychodów nieprzekraczających 50% najniższego wynagrodzenia.

Podatki od tego typu dochodu rozliczamy i opłacamy w rocznym rozliczeniu PIT. Działalność nierejestrowana jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców. Nie musimy ponosić żadnych kosztów działalności. Podatek płacimy tylko w przypadku uzyskania przychodu. Więcej na temat tej formy działalności przeczytasz w serwisie PoradnikPrzedsiebiorcy.pl.

Gdzie najlepiej pracować. Najlepsze miasta i państwa do pracy

Nie ma jednego uniwersalnego miejsca na świecie, najlepszego do pracy zdalnej. Wszystko zależy od Twoich predyspozycji i upodobań. Nie ma za bardzo sensu mieszkać w kraju, gdzie mówi się językiem, którego nie znasz. Byłoby to bardzo uciążliwe.

Wiele osób wybiera kraje o łagodnym klimacie. Osobiście też bardzo nie lubię zimy. Jednak mieszkanie w którymś z krajów Afrykańskich byłoby już trochę ekstremalne. Dlatego cieplejsze kraje europejskie, takie jak Hiszpania czy Grecja. na początek w zupełności wystarczą.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (4 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *