Lokaty bankowe są bardzo popularnym sposobem przechowywania pieniędzy. Internetowa porównywarka lokat bankowych, analizuje warunki, jakie oferują poszczególne instytucje finansowe, i prezentuje najkorzystniejsze oferty.

Porównywarka lokat bankowych

Zakładanie lokat bankowych jest zazwyczaj korzystniejsze, niż trzymanie oszczędności na koncie oszczędnościowym czy koncie osobistym. Wynika to z wyższych odsetek, oferowanych na lokatach. Jednak jak to zwykle bywa, są zarówno plusy jak i minusy takiego rozwiązania.

Porównywarka lokat bankowych, korzyści zakładania lokat

Gospodarka Polski już od dłuższego czasu dynamicznie się rozwija. Efektem ubocznym wzrostu gospodarczego jest inflacja, czyli utrata wartości pieniądza. Na negatywne skutki inflacji narażone są szczególnie osoby posiadające oszczędności.

Dlatego nie warto trzymać pieniędzy w przysłowiowej skarpecie, ponieważ ich realna wartość będzie z miesiąca na miesiąc spadała. Bardziej przedsiębiorczy posiadacze oszczędności, decydują się na zainwestowanie środków. Wiele osób próbuje także zakładać biznesy internetowe. Jednak każda inwestycja niesie za sobą pewne ryzyko.

Pieniądze przechowywane w bankach są bardziej bezpieczne. Wypłatę środków w razie problemów finansowych banku, zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Minusy zakładania lokat bankowych

Założenie lokaty bankowej wiąże się z „zamrożeniem” pieniędzy na jakiś czas. W zamian za wyższe odsetki, banki chcą mieć pewność, że właściciel kapitału nie wycofa się przed zakończeniem okresu trwania lokaty.

Wcześniejsze zerwanie lokaty jest oczywiście możliwe w każdej chwili, jednak w takim przypadku zazwyczaj traci się większą część odsetek naliczonych do tej pory. Zdarzają się również dodatkowe opłaty za wcześniejsze zakończenie lokaty. Warto zapoznać się więc dokładnie z warunkami zakładania lokat.

Prezentowana w naszym serwisie porównywarka lokat bankowych, prezentuje podstawowe warunki otwierania danej lokaty.

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi wpisami na blogu oraz do komentowania wpisów.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Zachęcamy do komentowania i udostępniana naszych treści w mediach społecznościowych.

 

5/5 - (4 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *