Korzystanie z Internetu daje ogromne możliwości pracy, nauki, czy rozrywki. Znajdziemy tutaj przydatne narzędzia, oraz wiele sposobów na zarabianie. W tym artykule prezentuje kilka darmowych aplikacji i stron internetowych, które znacznie ułatwiają tworzenie ciekawych treści.

Przydatne Narzędzia Internetowe

SPIS TREŚCi

  1. Zmniejszanie rozmiaru zdjęć
  2. Usuwanie tła ze zdjęcia
  3. Sprawdzanie pisowni
  4. Zliczanie ilości znaków i słów w tekście

Używając komputera do pracy czy nauki, korzystamy z różnych narzędzi i aplikacji. Wiele z nich znajdziemy „na wyposażeniu” systemu operacyjnego. System Windows, już w swoich pierwszych wydaniach zawierał kilka podstawowych narzędzi biurowych do edycji tekstu, czy obróbki obrazów.

W akcesoriach systemu Windows znajduje się między innymi aplikacja WordPad, która ułatwia tworzenie prostych dokumentów tekstowych. Do obróbki zdjęć możemy wykorzystać program Paint, lub w najnowszym Windowsie Paint 3D. Za pomocą tego narzędzia możemy np. zmienić rozmiar obrazka, wyciąć jego framgment, lub zmienić rodzaj pliku graficznego. Bardziej zaawansowane operacje wymagają już specjalistycznego oprogramowania, lub skorzystania z odpowiedniej aplikacji internetowej.

Przydatne narzędzia do obróbki zdjęć

Przy tworzeniu stron internetowych, dobrą praktyką jest dodawanie do nich obrazków, zdjęć, czy infografik. Obrazki poprawiają ogólny wygląd strony, oraz mają pozytywny wpływ na SEO, czyli optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek.

Zmniejszanie rozmiaru zdjęć

Aby zdjęcia umieszczone na stronie internetowej nie obciążały jej zbytnio, muszą posiadać konkretne parametry. Zdjęcia na bloga czy stronę internetową powinny posiadać odpowiedni format, oraz wielkość. Zbyt duże pliki obrazków umieszczonych na blogu, znacznie spowolnią ładowanie się strony, co wpływa na obniżenie rankingu w wyszukiwarkach.

Dlatego przed umieszczeniem pliku graficznego na witrynie, poddaj go odpowiedniej obróbce, czyli np. kompresji. W tym celu możesz wykorzystać przydatne narzędzia z darmowego serwisu internetowego TinyPng.com. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć ikonkę dodawania pliku, a następnie wybrać z komputera, obrazek, który chcesz zmniejszyć.

Po kilku sekundach zadanie jest wykonane, a Ty możesz już pobrać skompresowany obraz, klikając przycisk „download”. Na liście skompresowanych obrazków znajduje się również informacja o procentowym poziomie kompresji, oraz nowy rozmiar zdjęcia.

Darmowa wersja posiada ograniczenie ilości kompresowanych zdjęć w ciągu jednej doby, jednak nie powinno to stanowić dużego problemu dla większości blogerów. Operator serwisu przygotował również specjalną wtyczkę kompresującą do aplikacji WordPress. Jeśli więc używasz tego CMS na swoim blogu, możesz również skorzystać z darmowej wersji wtyczki.

Usuwanie tła ze zdjęcia

Bardzo przydatnym narzędziem jest aplikacja do usuwania tła ze zdjęcia. Możesz z niej skorzystać, aby np. zmodyfikować zdjęcia z wakacji, lub po prostu wkleić na stronę internetową miniaturkę popiersia na przezroczystym tle.

Korzystanie z funkcji serwisu jest bardzo łatwe. Klikamy niebieski przycisk Upload Image, i wyszukujemy na dysku komputera zdjęcie, które chcemy zmodyfikować. To wszystko. Po kilku sekundach nasze zdjęcie z usuniętym tłem jest gotowe do pobrania. Skorzystanie z opcji obrazów w jakości HD, jest jednak odpłatne.

Serwis dostępny jest na witrynie Remove.bg. Narzędzie jest co prawda darmowe, jednak rozmiar obsługiwanych zdjęć w wersji bezpłatnej jest ograniczony. W darmowej wersji możliwa jest także opcja zmiana obrazka w tle. Możesz wybrać odpowiednie zdjęcie z umieszczonej w serwisie biblioteki.

Przydatne narzędzia do pisaniu tekstów

Pisanie tekstów na bloga może być bardzo dochodowym zajęciem. Należy jednak pamiętać o utrzymaniu odpowiedniego poziomu tworzonych tekstów. Błędy ortograficzne czy stylistyczne popełniane w tekście, mogą zniechęcić wiele osób do dalszego ich czytania.

Sprawdzanie pisowni

Dlatego bardzo istotnym elementem tworzenia wpisów czy artykułów na bloga, jest sprawdzanie ich poprawności gramatycznej. Osoby korzystające z popularnych edytorów tekstu mają do dyspozycji funkcję sprawdzania błędów, jednak pisanie tekstów na bloga w zewnętrznej aplikacji może być dość uciążliwe.

Doskonałym narzędziem do sprawdzania błędów w czasie pisania tekstu na blogu jest Language Tool. Wystarczy zainstalować darmowe rozszerzenie do przeglądarki Chrome. Narzędzie współpracuje z większością stron internetowych, i aplikacji do zarządzania treścią, takich jak WordPress. Obsługuje także wiele języków, w tym oczywiście język polski.

Z usługi możemy również korzystać w czasie pisania komentarzy na blogu, czy przy okazji umieszczania nowego posta w mediach społecznościowych. Narzędzie podkreśli każdy błąd ortograficzny w naszym tekście, dzięki czemu będziemy mogli w porę go poprawić. Płatna wersja usługi poprawia również błędy stylistyczne, co może być nieocenionym wsparciem przy tworzeniu tekstów. Na potrzeby tego artykułu korzystam z darmowej wersji, narzędzia, co pewnie da się zauważyć 😉

Przydatne narzędzia, sprawdzanie ilości znaków w tekście

Osoby zajmujące się copywritingiem, czyli pisaniem tekstów na zamówienie, otrzymują wynagrodzenie za każde napisane słowo, czy nawet za każdy znak. Popularna metoda mierzenia długości tekstów to ZZS, czyli znaki ze spacją. Na portalach zajmujących się pośredniczeniem w sprzedaży artykułów, możemy znaleźć ceny za 1000 ZZS. Jak to obliczyć ?

Wystarczy posłużyć się darmowym narzędziem, umieszczonym na stronie internetowej WordCounter.net. Obsługa tej aplikacji jest również bardzo prosta i intuicyjna. W okienku na stronie głównej wklejasz swój tekst, i błyskawicznie otrzymujesz odczyt, zawierający precyzyjną liczbę znaków i słów, które on zawiera.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz praktyczny poradnik – instrukcję zakładania własnego bloga lub strony internetowej.


Jeżeli masz dodatkowe pytania lub sugestie, jak można wykorzystać przydatne narzędzia internetowe, napisz w komentarzu poniżej. Zachęcamy również do udostępniania naszych wpisów w mediach społecznościowych.

5/5 - (5 votes)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *